Aktualizacja: 08.08.2016 13:35 Publikacja: 08.08.2016 12:50
Foto: Rzeczpospolita
Wojciech Wajda, były prezes oraz większościowy udziałowiec w firmie Wasko, po trzech dniach głodówki został wypuszczony z aresztu. Sprawa dotyczy zarzutu korupcyjnego, m .in. przetargów dla PKP Cargo. Głodówka miała zwrócić uwagę na lekceważenie przez prokuraturę i sąd jego problemów zdrowotnych. Areszt trwał aż 3 miesiące i miał zostać przedłużony do 8 września.
Decyzja sądu wywołała silne protesty ze strony obrońców Wajdy, którzy wskazywali na drastyczne naruszenie prawa oraz pogarszający się stan zdrowia oskarżonego. Skargi przyniosły efekt.
Przekroczenie progu 2 proc. PKB w wydatkach na obronność będzie dla Europy konieczne. Tylko w ten sposób będzie ona w stanie się obronić nie korzystając z parasola ochronnego USA - wynika z analizy niemieckiego instytutu badawczego Ifo.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Firma z Hongkongu zaprzestała montażu sprzętu w swoich zakładach w Rosji. Powstawały tu telewizory m.in. Sony, Sharp i Philips. Powodem są trudności z płatnościami za komponenty kupione w Chinach, a także groźba strat wizerunkowych dla w obliczu wojny rozpętanej przez Putina.
Jest czwartek, 7 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
W czasie swojej pierwszej kadencji prezydent Donald Trump mocno, często bezpośrednio w rozmowach z przywódcami innych krajów, promował sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia na świecie. Teraz może być podobnie.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Jest środa, 6 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Na dworcach kolejowych, w terminalach cargo oraz w pociągach rozpoczęły się testy urządzenia, które wykrywa nawet śladowe ilości materiałów wybuchowych.
Mały popyt na przewozy i gęstniejąca konkurencja utrudnią restrukturyzację PKP Cargo, która musi zwiększyć efektywność działania.
Na malejącym rynku przewozów kolejowych rozgorzała walka cenowa. Walka o kontrakty może pozbawić przewoźników kolejowych zysków i zdolności do odnowy taboru.
Zarząd bez związkowców, będzie także mniejsza reprezentacja pracowników w radzie nadzorczej.
Deputat to część wynagrodzenia za pracę które wypłacane jest w naturze. Jedną z jego najbardziej znanych form jest deputat węglowy. Wbrew pozorom, by go utrzymać, nie trzeba być koniecznie górnikiem. Często również deputat węglowy przybiera przyznawany jest w formie ekwiwalentu pieniężnego. Jego wysokości powiązana jest wtedy z ceną węgla.
Spółka jest w trakcie restrukturyzacji, będzie zwalniać pracowników, aby dopasować strukturę kosztów do rynku.
Po I półroczu strata netto przewoźnika wzrosła do 453,1 mln zł. To nie tylko konsekwencja słabej koniunktury w branży ale i dokonanych przeszacowań posiadanego majątku. Wyniki, mimo że słabe, są jednak zgodne z oczekiwaniami giełdowych inwestorów.
PKP planuje uruchomić kolejowe połączenia z Polski do Szwecji. To nie pierwsza inicjatywa, przewozy są atrakcyjne, ale trudne do zorganizowania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas