Aktualizacja: 14.09.2016 17:40 Publikacja: 14.09.2016 14:48
Foto: Rzeczpospolita
Rafał Bauer to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów. To on połączył Vistulę z Wólczanką, stworzył Soho Factory na warszawskiej Pradze, założył pismo "Malemen" i zbudował pierwszy prywatny szpital w Polsce. W swojej działalności budzi jednak liczne kontrowersje, do których zalicza się między innymi wrogie przejęcie firmy W. Kruk. Obecnie pracuje nad tym, by odbudować potęgę Próchnika.
W rozmowie z Pawłem Rożyńskim dzieli się swoimi licznymi doświadczeniami w różnych branżach i opowiada, jakie cechy powinien mieć dzisiaj dobry menedżer.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Porozumienie akcjonariuszy modowej grupy zbudowane przez twórcę holdingu Colian odkupiło od Jerzego Mazgaja ostatni duży pakiet akcji, który miał w krakowskiej firmie.
Nowym konceptem sklepów z odzieżą dla kobiet i mężczyzn grupa VRG z Krakowa chce przyciągnąć klientelę w wieku 25+. To element większego planu.
Firmy odzieżowe szukają wykonawców w krajach Europy, ale to nie znaczy, że polskie przedsiębiorstwa mają się dużo lepiej – uważa nowy prezes VRG.
Rada nadzorcza modowo-jubilerskiej grupy odwołała dziś ze stanowiska prezesa Andrzeja Jaworskiego. Czasowo prezesem będzie Jan Pilch. Od stycznia będzie też nowa wiceprezes – przyjdzie z LPP.
Międzynarodowe studia turystyki i rekreacji uruchomi Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie. Zajęcia będą prowadzone po angielsku przez polskich i zagranicznych wykładowców
Odzieżowa marka Vistula została oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej i ubierze polskich piłkarzy na Euro 2016.
Uruchomienie przez Lancerto sklepu internetowego pokazuje, że odzieżowe firmy rywalizują już nie tylko w galeriach handlowych, ale coraz mocniej także w sieci.
Jeszcze nigdy Polacy nie mieli tyle pieniędzy do wydania w czasie wolnym. Zarabiają na tym głównie firmy oferujące usługi premium – hotele, spa, restauracje czy branża rozrywkowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas