Aktualizacja: 01.02.2017 06:02 Publikacja: 01.02.2017 06:02
Jak podała spółka umotywował decyzję brakiem przekonania akcjonariuszy do słuszności strategii przyjętej przez MNI.
To o tyle interesujące wyjaśnienie, że Andrzej Piechocki jest głównym akcjonariuszem giełdowej spółki. Przynajmniej według danych GPW, kontroluje w sumie około 26,6 proc. akcji firmy, a sama spółka kolejne 13 proc. akcji własnych. Jedynym podmiotem, który posiada ponad 5 proc. walorów MNI jest NN OFE.
Usunięcie TikToka ze sklepów Apple App Store i Google Play oznacza, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą już pobierać tej popularnej aplikacji na swoje urządzenia.
W fabryce kabli Plati w Kwidzynie rozpoczęły się grupowe zwolnienia spowodowane przeniesieniem działalności firmy za granicę. Bez pracy zostały już 124 osoby, a niebawem dołączyć ma do nich kolejne 60 pracowników. Firma nie wypłaciła im odpraw za skrócony okres wypowiedzenia.
Trwająca prawie 9 lat restrukturyzacja światłowodowej firmy należącej dekadę temu do grupy biznesmena skazanego w aferze podsłuchowej idzie ku końcowi. ARP chce przejąć Hawe Telekom za długi. Nowe propozycje dla pozostałych wierzycieli poparł zarządca.
Rada Nadzorcza Totalizatora Sportowego powołała w piątek Beatę Stelmach na nową prezeskę spółki. Poprzedni prezes stracił stanowisko w październiku zeszłego roku.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Trzeci w Europie producent mebli biurowych, wywodzący się z Krosna Nowy Styl, szuka potencjalnych celów do przejęcia. Po Niemczech, Francji i Szwajcarii, teraz może przyjść czas na Skandynawię.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopnia uderzyło w regionie Fukushimy. W tej samej prefekturze doszło w 2011 roku do katastrofy elektrowni atomowej.
To był najlepszy mecz turnieju - Rafael Nadal po tie-breaku w piątym secie pokonał Dominika Thiema i w półfinale zagra z Juanem Martinem del Potro.
Największa na świecie kolonia pingwinów królewskich została w tajemniczych okolicznościach zdziesiątkowana - w ciągu 35 lat jej liczebność zmniejszyła się z 500 tys. do 60 tys. par - informuje Sky News, cytując badanie opisane w magazynie naukowym "Antarctic Science".
Ugodą zakończył się wieloletni spór MNI, kontrolowanego przez Andrzeja Piechockiego i Orange Polska, zarządzanego dziś przez Bruno Duthoit. Porozumienie nie jest bez znaczenia dla losów Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej i unijnej dotacji z nią związanej. Właścicielowi MSS - Hyperionowi - powinna pomóc w zdobyciu bardzo potrzebnego finansowania, a może i dopięciu umowy (nota bene z Orange) na dzierżawę zasobów, które mają domknąć projekt.
W przededniu sprzedaży Hyperiona grupa MNI zawarła ugodę w trwającym kilka lat sporze z Orange Polska o rozliczenia telekomunikacyjnych firm. Choć w jego trakcie padały kwoty rzędu kilkuset milionów złotych skończyło się na rozliczeniu 10,3 mln zł.
Notowany na GPW fundusz MNI poinformował, że otrzymał od innego funduszu ofertę na aktywa telekomunikacyjne. Potencjalny kupiec chce zapłacić za nie 100 mln zł – podało MNI, którego akcje dziś drożeją.
Giganci podali już dane za miniony kwartał i pierwsze dziewięć miesięcy roku. Teraz pora na nieco mniejsze firmy. Obraz rynku średnich operatorów telekomunikacyjnych po trzech kwartałach 2013 r. jest mieszany, tak jak i mieszane są trendy w branży. Jak dowodzą wyniki Multimedia Polska najbardziej rentowne są ciągle sieci telewizji kablowej, gdzie marża EBITDA sięga 50 proc. Za to podobnie jak i w tradycyjnych telekomach stacjonarnych także kablówkom trudno przychodzi powiększanie statystyk baz abonentów i sprzedanych RGU. Problemu tego nie widać ciągle u podmiotów, które jak ATM, zajmują się perspektywicznymi dziś wśród telekomów stacjonarnych, biznesami: prowadzeniem data center i transmisją danych.
Po kwartalnych wynikach gigantów z telekomunikacyjnej branży przyszła pora na firmy średniej i mniejszej wielkości. Przejrzeliśmy ich dotychczas opublikowane sprawozdania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas