Krzysztof Adam Kowalczyk

Krzysztof Adam Kowalczyk

Kierownik działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów.

Kot Schroedingera w NBP

Można odnieść wrażenie, że z zaangażowaniem w kampanię wyborczą prezesa NBP jest jak z kotem Schroedingera. Jest i jednocześnie go nie ma.

OZE, magazyny energii, wodór i wychwytywanie CO2 na celowniku EBOR w Polsce

EBOR zainwestował w naszym kraju w 2024 r. rekordowe 1,43 mld euro. I zapowiada, że to nie koniec.

System finansowy w USA skorzystał na niskich stopach bardziej niż w Europie

Nawet jeśli dywersyfikacja obniży zyski, akcje firm mogą pójść w górę, bo biznesy narażone na wpływ geopolityki notowane są z dyskontem – mówi Cindy Levy, senior partner w McKinsey & Company.

Trump strzela sobie w stopę. Tak może wyglądać jego pierwsza rozmowa z Putinem

Donald Trump przeraża sojuszników swoimi wypowiedziami podważającymi nienaruszalność granic na świecie. Ale przede wszystkim sam sobie wytrąca główny argument w negocjacjach z Putinem.

Czego brak polskim start-upom?

Podczas niedawnej konferencji branżowej Revenue Trends – co potem zacytowała w swoim artykule „Rzeczpospolita" – Łukasz Wejchert, do niedawna powszechnie ceniony menedżer w przedsięwzięciach internetowych, a obecnie inwestor, postawił tezę, że w Polsce brakuje funduszy gotowych do zainwestowania w start-upy.

Krzysztof A. Kowalczyk: Lodówka wstydu PiS

Za swoich rządów PiS pobił inflacyjny rekord ćwierćwiecza, a teraz grzmi o drożyźnie, choć ceny – owszem – rosną, ale ponadczterokrotnie wolniej niż za jego rządów.

Prof. Andrzej K. Koźmiński: Elon Musk chce być Bogiem. I ma na to pieniądze

O rosnącej biedzie i majątkach miliarderów w Stanach Zjednoczonych. O złości przedmieść i strachu bourgeois we Francji. O federalizacji i rozpadzie Unii Europejskiej, o sztucznej inteligencji i rosnącym popycie na Marksa. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r..

Prof. Koźmiński: Musk chce być Bogiem. I ma na to pieniądze

O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Kto przygarnie osieroconych politycznie przedsiębiorców?

Po roku rządów koalicji 15 października przedsiębiorcy mają prawo czuć się osieroceni.

Krzysztof A. Kowalczyk: Petru w dyskoncie w Wigilię. Szaleństwo czy metoda?

Czy osiem godzin pracy w sklepie to dobry sposób na wyróżnienie się z tłumu polityków wpadających na chwilę do piekarni czy na budowę, by poklepać lud po plecach przed kamerą?