Krzysztof Adam Kowalczyk

Krzysztof Adam Kowalczyk

Kierownik działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Wojna celna Trumpa zaboli Amerykanów. Czy zaboli także nas?

Nakładając karne cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin, prezydent USA rozpoczął wojnę celną, która może zdewastować światową gospodarkę.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Tusk pręży muskuły. Polska potęgą gospodarczą?

Faktycznie warto się cieszyć z obecnego tempa wzrostu PKB. Za 10-20 lat będziemy mogli o nim tylko pomarzyć.

Generali zabiega o zadowolenie inwestorów. Nasz region jest bardzo zyskowny

Włoski gigant ubezpieczeniowy potwierdza zainteresowanie Europą Środkową i Wschodnią. Nie wyklucza tu przejęć. Ale na Ukrainę raczej nie wróci.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Sprzeczne drogowskazy dla ceny kredytu

Dlaczego połowa ekonomistów z panelu „Rzeczpospolitej” jest za szybkim cięciem stóp procentowych w Polsce, a połowa przeciw?

Krzysztof Adam Kowalczyk: Niespodziewany sojusz dwóch Donaldów

Donald Trump świetnie wyczuł rosnący opór społeczny przeciw inwestowaniu w powstrzymanie zmian klimatu. Właśnie dołączył do niego Donald Tusk i europejscy chadecy.

Kot Schroedingera w NBP

Można odnieść wrażenie, że z zaangażowaniem w kampanię wyborczą prezesa NBP jest jak z kotem Schroedingera. Jest i jednocześnie go nie ma.

OZE, magazyny energii, wodór i wychwytywanie CO2 na celowniku EBOR w Polsce

EBOR zainwestował w naszym kraju w 2024 r. rekordowe 1,43 mld euro. I zapowiada, że to nie koniec.

System finansowy w USA skorzystał na niskich stopach bardziej niż w Europie

Nawet jeśli dywersyfikacja obniży zyski, akcje firm mogą pójść w górę, bo biznesy narażone na wpływ geopolityki notowane są z dyskontem – mówi Cindy Levy, senior partner w McKinsey & Company.

Trump strzela sobie w stopę. Tak może wyglądać jego pierwsza rozmowa z Putinem

Donald Trump przeraża sojuszników swoimi wypowiedziami podważającymi nienaruszalność granic na świecie. Ale przede wszystkim sam sobie wytrąca główny argument w negocjacjach z Putinem.

Czego brak polskim start-upom?

Podczas niedawnej konferencji branżowej Revenue Trends – co potem zacytowała w swoim artykule „Rzeczpospolita" – Łukasz Wejchert, do niedawna powszechnie ceniony menedżer w przedsięwzięciach internetowych, a obecnie inwestor, postawił tezę, że w Polsce brakuje funduszy gotowych do zainwestowania w start-upy.