Teza 1: Wprowadzanie parytetów płci to właściwy sposób na ograniczenie nierówności w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn
Teza 2: Nowe przepisy przewidują także wyjątki od obowiązku stosowania zasad równości płci, np. gdy za wyborem kandydata płci przeciwnej przemawiają inne zasady dotyczące różnorodności. Spółki będą wykorzystywać taki wyjątek do omijania obowiązku zapewnienia równości płci w ich organach
Teza 1: Dobrze , że dyrektywa w sprawie poprawy warunków pracy za pośrednictwem platform przewiduje domniemanie etatu dla osób, które zarobkują za pośrednictwem takich aplikacji, jak np. Uber, Glovo czy Pyszne.pl.
Teza 2: Dyrektywa europejska stanowi daleko idącą ingerencję w zasadę swobody umów oraz równości wobec prawa.
Teza 3: Z uwagi m.in. na konstytucyjną zasadę równego traktowania, nie można wykluczyć, że ostatecznie domniemanie etatu w Polsce będzie musiało objąć nie tylko zarobkujących poprzez aplikację, np. kierowców, ale wszystkich zleceniobiorców lub samozatrudnionych, którzy wykonują usługi jak pracownicy.
Teza 1: Należy przywrócić składkę zdrowotną sprzed Polskiego Ładu (przedsiębiorcy płacili ją w stałej kwocie, zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy mogli odliczyć jej większą część od podatku).
Teza 2: Należy wprowadzić składkę zdrowotną zgodnie z propozycją Ministerstwa Finansów (przedsiębiorcy na skali płacą ją w stałej kwocie, przedsiębiorcom na liniowym PIT i ryczałcie zwiększa się ona po przekroczeniu określonego limitu dochodów/przychodów).
Teza 3: Budżet państwa powinien sfinansować ubytek w finansach NFZ po zmianach wysokości składki zdrowotnej, jaką mają płacić przedsiębiorcy.
Teza 1: Proponowane zmiany przez Ministerstwo Sprawiedliwości dadzą gwarancje niezależności i bezstronności Trybunałowi Konstytucyjnemu teraz i w przyszłości.
Teza 2: Tzw. sędziowie dublerzy nie będą mogli orzekać i powinni ustąpić miejsca poprawnie wybranym sędziom TK.
Sędziowie TK powinni ukończyć swe kadencje we właściwych indywidualnych terminach, skład sędziowski powinien być nadal sukcesywnie zmieniany, a nowi sędziowie wybrani w obowiązujących terminach (tak jak dotychczas, na podstawie obowiązujących przepisów, które lepiej czy gorzej, ale się sprawdziły); każda propozycja nieprzygotowanych i pospiesznie wdrażanych reform będzie pogłębiać chaos. Eksperymenty reformatorskie ad hoc są ryzykowne i mogą mieć nieprzewidziane skutki.Polski "action plan of reforms" jest oceniany przez prawników z zagranicy jako ryzykowny.
Sędziowie, nie tylko w TK, powinni być wolni od polityki, to gwarantuje ich niezależność i bezstronny sąd, umożliwia zwłaszcza spokojną, wytężoną i potrzebną pracę w zaciszu gabinetów. Określanie sędziów tzw.
dublerami, neosędziami, a Trybunału od nazwiska pani Prezes narusza powagę, degraduje konstytucyjny organ i instytucję wymiaru sprawiedliwości teraz i na przyszłość. Ewentualne wadliwe powołania zostaną zastąpione tym bardziej wadliwymi powołaniami, gdyż przyszłe spory prawne i ich negatywne konsekwencje będą się pogłębiać.
Teza 3: Wybór przez Sejm sędziów TK większością kwalifikowaną 3/5 głosów zapewni niezależność Trybunału.
Teza : Powołanie przez premiera Dariusza Korneluka na stanowisko Prokuratora Krajowego, jest zgodne z prawem.