Juliusz Braun

Juliusz Braun: Religię w szkolę zastąpmy nowym przedmiotem – roboczo go nazwijmy „transcendentalnym”

W szkole powinno być miejsce dla nauki o filozofii, etyce, ale też o głównych systemach religijnych. A przede wszystkim – o miejscu Boga w otwartym społeczeństwie. Bo dlaczego naukę o zdrowiu fizycznym uznajemy za ważną, a o zdrowiu moralnym już nie?

Juliusz Braun: Co zrobić ze spółką Polska Press? Media regionalne też trzeba zbudować na nowo

Coraz głośniej słychać postulat łączenia regionalnych ośrodków TVP i spółek Polskiego Radia. Może więc warto zrobić nieco inny, bardziej radykalny ruch i zaprojektować samodzielne ośrodki w pełni multimedialne, których częścią stałyby się także dzisiejsze oddziały Polska Press?

Juliusz Braun: Telewizja publiczna wymyślona na nowo

Nie wystarczy mówić o odpolitycznieniu, o niezależności czy dla odmiany o „zaoraniu”. Istnienie mediów publicznych ma sens tylko wtedy, gdy cieszą się one zaufaniem – pisze Juliusz Braun, były prezes TVP.

Juliusz Braun: Kasa, misja, telewizja

Po co rządowi „pełnomocnik ds. misji" – zastanawia się były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Juliusz Braun o skokach narciarskich w TVN: Zderzenie sportu z polityką

Cóż z tego, że TVN legalnie nabyło prawa do transmisji skoków i działa zgodnie z prawem. Skoro prawo władzy przeszkadza, można prawo zmienić – pisze członek Rady Mediów Narodowych.

Juliusz Braun: Konsekwencje lex TVN będą ogromne

Apeluję do członków KRRiT: zakończcie tę kompromitująca nasz kraj sprawę.

Juliusz Braun odpowiada na polemikę do tekstu "Czyja jest puszcza"

Ojciec superior klasztoru na Świętym Krzyżu i pan dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego twierdzą, iż w moim artykule „Czyja jest puszcza” znalazły się „istotne nieścisłości”. Nie podzielam tej opinii.

Juliusz Braun: Czyja jest puszcza

Przesunięcie granic Świetokrzyskiego Parku Narodowego ma pozwolić na przejęcie własności klasztoru na Łysej Górze przez misjonarzy oblatów – pisze były poseł.

Juliusz Braun: Rządzi ten, co ma kamerę

Sylwester w Ostródzie i noworoczny koncert z Wiednia to odmienne koncepcje roli mediów publicznych.

Juliusz Braun: Ucieczka od solidarności

Szaleństwo wyborczych pomysłów PiS sięga szczytów absurdu. Polska jako jedyny kraj wniosła sprzeciw wobec użycia słów „solidarność i odpowiedzialność” w opisie polityki migracyjnej UE – pisze były prezes TVP.