Aktualizacja: 13.11.2024 02:37 Publikacja: 25.09.2022 10:08
Egzaminy wstępne na aplikacje 2022
Foto: Facebook / Włodzimierz Chróścik
Kandydaci na aplikantów rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru, liczące po 150 pytań, zawierające trzy propozycje odpowiedzi. Aby uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego trzeba było udzielić prawidłowych odpowiedzi na co najmniej 100 pytań.
Na aplikację komorniczą obowiązuje limit przyjęć, który w roku 2022 Minister Sprawiedliwości ustalił na 317 miejsc.
Chcesz wiedzieć, ile osób w Polsce nosi twoje nazwisko? A może zastanawiasz się, jak popularne jest imię, które planujesz nadać dziecku? Możesz to sprawdzić w kilka minut zaglądając na portal dane.gov.pl. To źródło bezpłatnych, wiarygodnych i aktualnych informacji m.in. na temat obszarów takich jak ludność i społeczeństwo, gospodarka i finanse, edukacja, kultura i sport czy transport.
Choć pobyt w szpitalu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest darmowy dla osób ubezpieczonych, to jednak nie wszystko okazuje się bezpłatne. Za co pacjent musi zapłacić i czy jest to zgodne z przepisami?
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Zabezpieczenie z mocy prawa może być najbardziej efektywnym czynnikiem przyspieszającym rozpoznawanie spraw frankowych. Jednocześnie - jak zwracają uwagę eksperci - niesie największe ryzyko.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
O 5 proc. więcej studentów niż w ubiegłym roku rozpoczęło studia w roku akademickim 2024/2025. Łącznie na studiach w Polsce kształci się 462 363 nowych studentów. Minister nauki Dariusz Wieczorek przedstawił w piątek dane oparte na bazie POL-on.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Minister Sprawiedliwości opublikował projekt nowelizacji rozporządzenia ws. wysokości opłaty za udział w egzaminie adwokackim. Kandydaci na adwokatów będą mile zaskoczeni.
Wielu prawników coraz częściej zadaje sobie powyższe pytanie. A ci, którzy tego nie robią, powinni jak najszybciej zacząć.
Ministerstwo sprawiedliwości podało wyniki egzaminu notarialnego, który odbył się w dniach 3-5 września br. Są nieco gorsze niż w ubiegłym roku.
Praca legislatora wiąże się m.in. z pozostawaniem w cieniu decydentów – mówi dr Joanna Knapińska, prezes RCL.
Nauka prawniczego zawodu nie spełnia pokładanych w niej nadziei.
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wstępne wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze, z których wynika, że aplikantów będzie o kilkuset więcej niż w zeszłym roku. A liczba ta może jeszcze nieznacznie wzrosnąć w wyniku odwołań.
Wśród zdających na aplikację adwokacką, radcowską i komorniczą wynik pozytywny uzyskało ok. 74 proc. przystępujących. Gorzej poszło chętnym do zawodu notariusza, gdyż zdała niecała połowa z nich. Na terenach ogarniętych powodzią frekwencja nie spadła.
W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w całym kraju odbędą się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze. W związku z powodzią na południu Polski minister sprawiedliwości Adam Bodnar zaproponował zmiany w przepisach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas