Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 01.04.2019 06:33 Publikacja: 31.03.2019 19:43
PiS chce ustawić PO w oczach młodych wyborców jako partię, która sprzyja cenzurze w internecie, dowiaduje się „Rzeczpospolita”
Foto: PAP
Wolność w internecie, zapisanie w konstytucji członkostwa Polski w Unii Europejskiej i strajk nauczycieli – kampania do Parlamentu Europejskiego w ostatnich dniach toczyła się na różnych polach. Ludowcy na konwencji nie tylko zapowiedzieli inicjatywę legislacyjną dotyczącą zmiany konstytucji, ale też wyraźnie pozycjonowali się jako partia centrum. To będzie rzutować nie tylko na dalszą kampanię, ale też na polityczną jesień. PO za to w ten weekend nie zaskoczyła. Przed kolejną fazą rozmów rządu z nauczycielami i zbliżającym się strajkiem Grzegorz Schetyna zapowiedział wniosek o wotum nieufności dla minister Anny Zalewskiej.
Minister finansów Andrzej Domański opublikował oświadczenie ws. uchwały PKW przyjmującej oświadczenie finansowe komitetu wyborczego PiS.
Jan Zbigniew Potocki, który uważa się za legalnego prezydenta w myśl konstytucji kwietniowej i zasłynął z wystawiania własnych dokumentów, został skazany za łapownictwo i powoływanie się na wpływy. Posiadał też broń bez zezwolenia – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Jedynym rozwiązaniem pata wokół ważności wyborów prezydenckich będzie warunkowe uznawanie decyzji Izby Kontroli Nadzwyczajnej przez PKW, bez rozstrzygania o statusie Izby - uważa gość podcastu „Rzecz w Tym” Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ogłosił decyzję ws. terminu wyborów prezydenckich. Pierwsza tura wyborów prezydenckich zostanie przeprowadzona 18 maja.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w marcu pochyli się nad przyszłością kilkunastu członków organizacji i przyjmie jednego starego-nowego. Nie będzie nim Andrzej Duda.
Minister finansów Andrzej Domański opublikował oświadczenie ws. uchwały PKW przyjmującej oświadczenie finansowe komitetu wyborczego PiS.
Minister finansów Andrzej Domański podjął decyzję w sprawie wypłaty pieniędzy dla PiS po uchwale PKW. Na ten moment wybrnął z impasu, w jakim znalazł się po decyzji Państwowej Komisji Wyborczej.
Rad dla ministra finansów jest mniej więcej tyle, ilu wypowiadających się. Skąd ta mnogość idei i poglądów? Przede wszystkim z kiepskiej jakości ustawy o partiach politycznych - pisze Piotr Paduszyński, adwokat.
Nie ma zgody w Sejmie co do projektu tzw. ustawy incydentalnej dotyczącej orzekania o ważności najbliższych wyborów prezydenckich. PiS chce wyrzucić przepisy do kosza, a PSL proponuje, żeby wybory zatwierdzał Trybunał Stanu.
Ugodą zakończył się głośny proces, jaki rodzice dziecka poczętego w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego wytoczyli Ministerstwu Edukacji i Nauki (obecnie Ministerstwu Edukacji) za zamieszczone w podręczniku do przedmiotu Historia i Teraźniejszość słowa o metodzie in vitro.
Nawet o 50 proc. może skurczyć się obszar, na którym planowane miały być nowe farmy wiatrowe na lądzie. Ministerstwo Kultury złożyło na ostatniej prostej kolejne uwagi do liberalizacji ustawy wiatrakowej.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odniósł się w Sejmie do sprawy posła Marcina Romanowskiego, który przebywa obecnie na Węgrzech, gdzie uzyskał azyl polityczny.
Nie Sąd Najwyższy, ale Trybunał Stanu miałby orzekać w sprawie ważności wyborów w Polsce - tak zakłada propozycja przedstawiona w środę przez wicepremiera i ministra obrony narodowej, a zarazem prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas