Kaja Godek o wyroku sądu ws. tęczowej aureoli: Uzasadnienie brzmi jak publicystyka homoaktywisty

Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek skomentowała decyzję Sądu Rejonowego w Płocku, który uniewinnił trzy aktywistki oskarżone o obrazę uczuć religijnych za stworzenie wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. "Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT” - stwierdziła.

Aktualizacja: 02.03.2021 13:47 Publikacja: 02.03.2021 13:39

Kaja Godek

Kaja Godek

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

adm

Zdaniem Godek sąd „przyzwolił na lewacką agresję na Boga i Jego Matkę oraz na katolików”. Działaczka przyznała także, że wyrok nie jest dla niej zaskoczeniem „z uwagi na zachowanie sędzi Agnieszki Warchoł”. „Warchoł nie dopuściła dowodów, o jakie wnosili oskarżyciele posiłkowi, a w trakcie procesu okazywała uprzedzenie wobec osób, których uczucia religijne zostały zranione” - czytamy we wpisie opublikowanym przez Godek na Facebooku. „Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej. Sędzia rozwija w nim m.in. własne rozumienie nauki Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy” - dodała.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Społeczeństwo
Sondaż: Jednoznaczna opinia Polaków ws. relokacji imigrantów
Społeczeństwo
Sprawdzą wszystkie karty szczepień. „Z systemu mogło zniknąć kilkaset tysięcy dzieci”
Społeczeństwo
Marian Turski nie żyje. Był Świadkiem wobec całego świata
Społeczeństwo
Zmarł Marian Turski, wybitny historyk i dziennikarz. Miał 98 lat
Społeczeństwo
Wiosna nie da na siebie czekać? Najnowsza pogoda długoterminowa IMGW od marca do czerwca
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce