RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 29.08.2019 14:45 Publikacja: 29.08.2019 14:45
Foto: adobestock
Azja Południowo-Wschodnia jest zalewana odpadami z tworzyw sztucznych z bardziej rozwiniętych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Australia i Wielka Brytania, odkąd w zeszłym roku Chiny nakazały wstrzymanie importu śmieci.
Nowym portem docelowym dla odpadów z krajów rozwiniętych stała się w dużym stopniu Malezja. Właśnie tam przeprowadziło się wiele firm recyklingowych z Chin, odk kiedy wprowadzono ww. zakaz. Walcząc ze zjawiskiem malezyjski rzad wysłał już z powrotem co najmniej 10 kontenerów z odpadami z tworzyw sztucznych do różnych krajów pochodzenia. Zamknął też 155 zakładów, zajmujących się nielegalnie utylizacją odpadów.
Tradycje bożonarodzeniowe różnią się w zależności od kraju. Niektórzy jeżdżą do kościoła na wrotkach, inni czekają na czarownicę lub wieszają na choince ogórki.
Elfy dopracowały zabawki, obsługa naziemna przygotowała sanie, a czerwony nos lampy antykolizyjnej Rudolfa został wypolerowany. NORAD – Dowództwo Obrony Powietrznej i Kosmicznej Ameryki Północnej, które co roku śledzi trasę przelotu sań Świętego Mikołaja – poinformował, że prezenty są już w drodze. Gdzie śledzić trasę świętego Mikołaja?
Zastępca szeryfa hrabstwa Douglas w stanie Kolorado przyszedł z pomocą „Kapitanowi Ameryce” po tym, jak motocykl superbohatera zepsuł się na autostradzie w drodze na charytatywną imprezę w szpitalu dziecięcym.
W południowo-wschodniej Gwatemali władze uratowały 160 dzieci i nastolatków z fundamentalistycznej żydowskiej sekty Lev Tahor - podała agencja Reutera. Wobec organizacji padły oskarżenia o znęcanie się nad dziećmi, a także gwałty.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Blokują ulice i lotniska, przyklejając się do dróg. Teraz niemiecka inicjatywa klimatyczna zmieni nazwę i cele.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
„Przysięgły nr 2” to 40. film w reżyserskiej karierze Clinta Eastwooda. Przez dekady, konsekwentnie unikając wyraźnych podziałów na czarne i białe, analizował to, co usytuowane w szarych strefach. Robi to także teraz w bardzo dobrym obrazie, którego bohaterowi daleko do jednowymiarowości.
Pomysł na „Here. Poza czasem” jest świetny, ale nie wypalił. Na ekranie straszą nuda i banał.
„Luksusowe marki” żyją z coraz gorszej jakości i coraz droższych perfum, wyrobów kaletniczych, dodatków, zegarków. Kokietują influencerów, gwiazdy rozrywki, rapu i szmirowate celebrytki.
Stereotyp, że nowe technologie nie są dla pań, odchodzi do lamusa, ale kobiety na wysokich stanowiskach w tej branży to nadal rzadkość. W tym roku to grono opuściły dwie biznesowe ikony: Susan Wojcicki i Sheryl Sandberg. Ile następczyń znajdą?
Donald Tusk: „Zauważyłem pewną regułę, nie tylko na wschodzie Europy, że priorytetem nowej władzy jest jak najprędzej wsadzić poprzedników do więzienia. Nie jestem pewien, co jest prawdziwym powodem – potrzeba zemsty czy sprawiedliwości?”.
Wygrana Karola Nawrockiego dałaby PiS-owi nową energię do walki o władzę. Z kolei gdyby wygrał Rafał Trzaskowski, to PO próbowałaby zmiażdżyć PiS. Pytanie, czy naprawdę chce takiej odpowiedzialności? Bo istnienie PiS legitymizuje istnienie Platformy i na odwrót - mówi prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z UW.
Dlaczego Amerykanie mają bronić Białegostoku czy Gdańska, skoro my sami tego nie chcemy robić? A to wrażenie, że nie chcemy, może powstać np. na skutek unikania dyskusji o powszechnej służbie wojskowej - mówi dr. Sławomir Dębski, były szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Ochrona klimatu za każdą cenę, otwieranie serc dla imigrantów, a granic dla produktów z importu, skupianie się na prawach mniejszości i ignorowanie obaw przywiązanych do tradycji mas. Społeczne zmiany miały zmierzać w jednym kierunku. Koniec ćwierćwiecza, w którego ostatni rok właśnie wchodzimy, przynosi tu jednak wielką niespodziankę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas