Aktualizacja: 03.09.2020 13:59 Publikacja: 03.09.2020 10:11
Foto: Bloomberg
Dobre zarobki w euro, wysokie uzwiązkowienie, znaczący udział w gospodarce i niewielkie bezrobocie- tym wyróżniają się miasta, w których tzw. niebieskie kołnierzyki, czyli pracownicy fizyczni mają najlepsze warunki pracy. Ranking przygotowała niemiecka firma Jungheinrich PROFISHOP (dostawca dla przemysłu), która porównała warunki pracy w 50 miastach Europy biorąc pod uwagę cztery grupy zawodowe- kierowców ciężarówek, budowlańców, pracowników magazynowych oraz robotników przemysłowych (metalworkers).
Spadek bezpieczeństwa finansowego, którego w ciągu ostatniego roku doświadczyło 38 proc. firm sektora MŚP, uderzył zarówno w ich kontrahentów, jak i pracowników.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Rosnąca popularność AI sprawi, że wkrótce część z 3,7 mln pracowników najbardziej narażonych na jej wpływ będzie musiała zdobyć nowe kompetencje albo zmienić zawód.
Wbrew potocznej opinii osoby 50+ dość rzadko korzystają ze zwolnień lekarskich. Większość nich nie była w zeszłym roku na L4.
Chociaż niewielu polskich pracowników obawia się konkurencji sztucznej inteligencji i częściej traktują ją jako wsparcie niż zagrożenie, to AI może gruntownie zmienić pracę prawie 3,7 mln osób – zastępując część z nich.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Studia a potem biurko w korpo? Niekoniecznie, bo ponad połowa młodych ludzi z pokolenia Z dostrzega atuty pracy fizycznej.
Jak przedłużyć umowę o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi? Często wystarczy aneks.
W przypadku linii bezpośredniej nie ma konieczności występowania o wydanie warunków przyłączenia, ponieważ źródło wytwórcze może bezpośrednio przesyłać energię do odbiorcy energii.
Wprowadzenie w kolejowym transporcie towarów zasad „dozwolonej pomocy publicznej” w trakcie realizacji procesu przewozowego może ustabilizować rynek w czasach dekoniunktury, której skutki odczuwane są obecnie.
Polski system emerytalny słabo wypada na tle większości systemów stosowanych w blisko 50 badanych pod tym kątem krajów świata.
– Ten optymizm po 15 października zderzył się z rzeczywistością, i gospodarczą, i polityczną. Widać, że zmiana polityki i instytucji potrwa dłużej – mówi Wiesław Rozłucki, współtwórca Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wspomnienie o Alicji Maleckiej (1946-2024), która na początku lat 90. wprowadzała fundusze na polski rynek.
Efekty sezonowe stoją w sprzeczności z hipotezą o efektywności rynków. Jednak sezon jesienno-zimowy statystycznie przynosi wyższe stopy zwrotu niż letni.
Inwestorzy na światowych rynkach muszą się nastawić na okres podwyższonej zmienności. Nie oznacza to jednak, że muszą porzucić inwestycje w akcje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas