Aktualizacja: 31.05.2021 08:59 Publikacja: 30.05.2021 21:00
Foto: Adobe Stock
Po pandemicznym załamaniu, rynek pracy dla osób na początku kariery zawodowej zaczyna odżywać. Chętnych szuka choćby odmrażająca się branża szeroko rozumianej rozrywki, w tym restauracje, hotele czy kina. Ale nie tylko.
Analiza ofert pracy pokazuje, że pojawia się coraz więcej propozycji bardziej stałego zatrudnienie dla młodych. Chodzi zarówno o stanowiska bardziej specjalistyczne, jak i te przy pracach prostych. Z ostatniego raportu Grant Thronton „Rynek pracy w czasie Covid-19" wynika, że np. liczba ofert dla grafików w sektorze marketing/sprzedaż była w kwietniu tego roku o 100 proc. większa niż rok wcześniej, dla administratorów IT – o 107 proc., dla magazynierów wzrosła o 135 proc., dla kierowców – o 136 proc., a dla kasjerów w sklepach – o 107 proc.
Sędzia tymczasowo zablokował prezydentowi Donaldowi Trumpowi możliwość wysłania 2200 pracowników Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) na płatny urlop. Zrobił to zaledwie kilka godzin przed wejściem w życie przepisów.
Liczba etatów w USA (licząc poza rolnictwem) wzrosła w styczniu o 143 tys., podczas gdy średnio oczekiwano zwyżki o 170 tys. Dane o wzroście za grudzień zrewidowano w górę - z 256 tys. do aż 307 tys.
Amerykańska Federacja Pracowników Rządowych pozwała administrację Donalda Trumpa do sądu federalnego w Waszyngtonie w proteście przeciwko masowym zwolnieniom pracowników federalnej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID). Do pozwu przyłączyło się również Amerykańskie Stowarzyszenie Służby Zagranicznej.
Ubiegły rok był kolejnym okresem spadku liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw, a przewidywania firm nie dają większych nadziei na odbicie w najbliższych miesiącach.
Jeśli nie chcesz zrezygnować z pracy zdalnej, musisz się liczyć z mniejszym wyborem ofert, a niekiedy ze zwolnieniem.
W poniedziałkowym wydaniu „Twój Biznes”, codziennego podcastu Rzeczpospolitej o gospodarce, mówimy o rekordowych oszczędnościach Polaków, rosnących kosztach opieki zdrowotnej dla pracowników, kolejnych decyzjach Donalda Trumpa oraz szczycie AI w Paryżu.
Ekonomiści „od zawsze” wytykają negatywne konsekwencje upolitycznienia spółek Skarbu Państwa i samorządowych. Zmiana politycznego DNA w nadzorze właścicielskim jest trudna. Ale skoro genetycy potrafią to zrobić nawet z ludzkim DNA, może i tu się uda?
Kaszel, katar, gorączka – koronawirus czy grypa? Każdy chory może to sprawdzić za pomocą połączonych szybkich testów. Są jednak pewne wątpliwości.
Kawa to napój, od którego wiele osób zaczyna swój dzień. Okazuje się jednak, że znacznie więcej korzyści zdrowotnych może zapewnić nam jego alternatywa, która również zawiera kofeinę.
O godz. 9.00 na GPW ruszy handel akcjami Diagnostyki. To pierwszy tegoroczny debiut na warszawskiej giełdzie.
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała nowe wytyczne dotyczące stosowania zamienników soli. Substytuty zawierają znacznie mniej sodu, którego wysokie spożycie jest niekorzystne dla zdrowia. Jakie są najnowsze zalecenia?
Podmiot, który nie ma siedziby w Polsce, może ustalić z osobą zatrudnioną, że to ona będzie wypełniać – w jego imieniu – obowiązki dotyczące PPK. Zawarcie takiej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas