RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.02.2022 10:41 Publikacja: 11.05.2020 19:44
Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew
Foto: http://www.akorda.kz
Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew ogłosił w poniedziałek zniesienie stanu wyjątkowego, wprowadzonego 15 marca z powodu epidemii koronawirusa. Cytowany przez swoją służbę prasową stwierdził jednak, że pandemia "wciąż stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców". W związku z tym władze zapowiedziały stopniowe znoszenie ograniczeń "w zależności od sytuacji w poszczególnym regionie".
Jednocześnie władze w Astanie zapowiadają masowe testy na Covid-19. Ma to pomoc lekarzom w wykrywaniu bezobjawowych przypadków zakażenia. O tym, że Kazachstan stworzył własny test, wykrywający obecność koronawirusa w organizmie, lokalne media informowały jeszcze na początku kwietnia. Chodzi o testy, przeprowadzane metodą PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy pozwała na wykrycie w badanej próbce DNA wirusa), stworzone przez Centralne Laboratorium Referencyjne (CRL).
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Największym wrogiem Izraela jest Iran, który geograficznie jest daleko, ale z jakiegoś dziwnego powodu cały czas myśli o zniszczeniu nas - mówi rabin Szalom Dow Ber Stambler, szef polskiego oddziału Chabad Lubawicz, który jest pierwszym gościem nowego podcastu „Rzeczpospolitej” pod nazwą „Globalny Chrząszcz”.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Manmohan Singh, były premier Indii i architekt reform gospodarczych, zmarł w wieku 92 lat.
Izrael przeprowadził ostrzał celów w Sanie i porcie Al-Hudajda – poinformowali rebelianci Huti. Jak przypomina agencja Reutera, przez ostatnie dni to Huti ostrzeliwali Izrael. W trakcie nalotu – jak napisał odwiedzający Jemen szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus – pociski uderzyły „metry” od niego.
Przy jednym z zabitych na Ukrainie północnokoreańskich żołnierzy ukraińscy żołnierze znaleźli niewiadomego pochodzenia notatkę, która opisywała „polowanie” na ukraińskie drony za pomocą „human bait”, ludzkiej przynęty.
Gęsta mgła, stado ptaków, wybuch butli z tlenem czy rosyjska obrona przeciwlotnicza? Kazachstan wspólnie z Azerbejdżanem będzie musiał wyjaśnić przyczyny katastrowy lotniczej.
Chrześcijanie w Syrii doświadczali wyjątkowo brutalnych prześladowań. Z naszej, europejskiej perspektywy łatwo jest zapomnieć o tym, że wyznawcy Chrystusa wciąż są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
Czternastu członków syryjskiej policji zostało zabitych podczas zasadzki przeprowadzonej przez siły lojalne obalonemu rządowi w mieście Tartus.
Samolot pasażerski z 67 osobami na pokładzie rozbił się w Boże Narodzenie w pobliżu miasta Aktau w Kazachstanie. Miejscowe władze podały, że 29 osób zdołało przeżyć. Pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące przyczyn katastrofy.
Govy to nowa marka, która ma zagospodarować nowy rynek tzw. latających samochodów. W 2025 r. ruszy produkcja tych nietypowych elektrycznych pojazdów pionowego startu. Plany wdrożeń są bardzo ambitne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas