Aktualizacja: 14.04.2020 17:56 Publikacja: 14.04.2020 17:52
Foto: materiały prasowe
„Czarownica”, która weszła na ekrany w 2014 roku, była zaskoczeniem. Twórcy wykorzystali wątki bajki o śpiącej królewnie, ale stworzyli dzieło całkowicie oryginalne. Główną postacią była w nim nie księżniczka, na którą padła klątwa, lecz czarownica Diabolina. A historia jej życia, od samotnego dzieciństwa zaczynając, stawała się opowieścią o krzywdzie i rodzeniu się zła w człowieku, nie pozwalając na zbyt łatwe oceny. Nie obyło się wówczas od kontrowersji, raziła choćby w bajce dla dzieci kilka bardzo okrutnych scen. Ale całość poniosła fantastyczna Angelina Jolie w roli głównej. Efekt? Blisko 800 mln zysku i decyzja o realizacji sequelu. W „Czarownicy 2” młoda Aurora ma wyjść za mąż za księcia Filipa, ale właśnie wtedy zaczynają się przed nią piętrzyć kolejne przeciwności, dotkną ją dworskie intrygi, a przede wszystkim na próbę zostanie wystawiona jej relacja z opiekującą się nią od dawna Diaboliną. W filmie Ronninga dużo jest magii, kobiety są silne, jak przystało na okres #metoo i #timesup. No i ta obsada – Angelina Jolie jako Diabolina, złotowłosa Ellie Fanning jako Aurora i Michelle Pfeiffer jako królowa Ingrith.
Komisja selekcyjna pierwszego festiwalu seriali w Polsce zaprezentowała długo wyczekiwaną, pełną listę nominacji w konkursie na Najlepszy Serial roku 2024 BNP Paribas Warsaw SerialCon.
Wielkie widowisko „Gladiator II” i współczesne opowieści „Anora” i „Kolonia nr 5” to filmy o ludziach wyrzucanych na społeczny margines.
We francuskich dzielnicach emigranckich nienawiść zaczyna rosnąć w chłopcach, którzy ledwo skończyli jedenaście, dwanaście lat. I to jest nasza przegrana – mówi Ladj Ly, twórca filmu „Kolonia nr 5”, który wchodzi na nasze ekrany”.
Trzy lata po tragicznym wypadku, gdy na planie „Rust” zginęła od kuli operatorka Halyna Hutchins, na EnergaCAMERIMAGE odbyła się światowa premiera tego filmu
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów serialowych emocji: harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024 zostały ogłoszone! Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – doradzamy, aby nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zaskoczeń!
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
To, czego jesteśmy świadkami, to zupełnie nowy ustrój naprzemiennej „tyranii wyborczej”, w którym zmieniają się u władzy dwa nienawidzące się autorytaryzmy. Ze staroświeckiej demokracji została tylko atrapa głosowania.
John Cabot i jego załoga przycumowali do brzegu 24 czerwca 1497 roku jako pierwsi Europejczycy, którzy postawili stopę w Ameryce Północnej od czasów Normanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas