Aktualizacja: 14.04.2020 19:13 Publikacja: 14.04.2020 19:08
Foto: materiały prasowe
W poprzednich latach w czterdziestu krajach europejskich odbywały się specjalne pokazy filmowe dla młodzieży. W tym roku były one zaplanowane na 26 kwietnia. Z powodu epidemii kina są zamknięte, więc Akademia zmieniła regulamin. Wszystko odbędzie się oczywiście on-line. W Polsce partnerami Audience Award są: Festiwal FilmowyAle Kino! (Poznan), Podkarpackie Film Commission (Rzeszów), New Horizons Cinema (Wroclaw), Gdynńskie Centrum Filmowe (Gdynia), Akademia MDP (Warsaw). Szczegóły można znaleźć na stronach tych instytucji. Na przykład Gdyńskie Centrum Kultury prosi o nadesłanie zgłoszenia tak: „Napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech filmów, które zrobiły na Tobie największe wrażenie”. Zgłoszenia z takim tekstem lub filmikiem można przesyłać na adres: edukacja@gcf.org.pl do 15 kwietnia. W warszawskiej Akademii MDP termin zgłoszeń upływa dzień później, 16 kwietnia.
Zrozpaczony po stracie córki ojciec z „Minghuna”, sponiewierana nowojorska sex-workerka z „Anory” i cierpiąca na depresję dziewczyna z XVIII-wiecznej, austriackiej wsi. Ich ból jest równie przejmujący.
Alfonso Cuaron, zdobywca czterech Oscarów za „Romę” i „Grawitację”, gość tegorocznej edycji EnergaCAMERIMAGE, zadebiutował jako twórca serialu „Sprostowanie”. W rolach głównych gwiazdy Cate Blanchett i Sacha Baron Cohen. Serial można oglądać w Apple TV +.
Jim Abrahams, reżyser kultowych absurdalnych komedii „Czy leci z nami pilot?” i „Spokojnie, to tylko awaria” zmarł w wieku 80 lat. Jego filmy były notowane na szczytach zestawień komedii wszech czasów.
Międzynarodowa Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki w kategorii programu o sztuce za najlepszy uznała film „Pianoforte” w reżyserii Jakuba Piątka. To pierwszy polski dokument nagrodzony nagrodą Emmy, a drugi w ogóle w historii polskiego kina.
„Co krok to mrok” - tak brzmi hasło tegorocznej edycji Święta Niemego Kina organizowanej przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Serial „Squid Game” przyniósł platformie Netflix blisko miliard dolarów. Sezony „Squid Game” 2 i 3 mają być „bardziej brutalne i niepokojące”, ale i dochodowe, m.in. dzięki rozbudowanym umowom franczyzowym. W końcu też porządnie zarobią twórcy serialu.
Zrozpaczony po stracie córki ojciec z „Minghuna”, sponiewierana nowojorska sex-workerka z „Anory” i cierpiąca na depresję dziewczyna z XVIII-wiecznej, austriackiej wsi. Ich ból jest równie przejmujący.
Uosobienie brytyjskiego czaru i twarz wielu komedii romantycznych jako diaboliczny psychopata? Taka transgresja nie zawsze wychodzi, ale twórcy „Heretica” potrafią pożenić urok Hugh Granta z mrokiem mordercy.
Mówią, że rolnictwo to ciężki kawałek chleba. „Farming Simulator 25” temu przeczy.
Jan Polkowski pokazuje człowieka uwikłanego w historię przejeżdżającą po nim walcem.
Bon senioralny ma pomóc aktywnym zawodowo rodzinom osób powyżej 75. roku życia w zapewnieniu im właściwej opieki. W całym kraju trwają konsultacje publiczne w sprawie projektu wprowadzającej go ustawy.
Historia zapłodnienia in vitro to trudny temat, ale Netflix zrealizował go w przystępny i lekki sposób.
Wśród twórców filmowych cenię zwłaszcza Tima Burtona. Jego niedawny powrót do „Soku z żuka”, czyli „Beetlejuice, Beetlejuice”, zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas