RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 26.06.2020 18:59 Publikacja: 25.06.2020 20:48
Foto: kadr ze spotu
„K..., przestańcie ciągle pieprzyć, że jak był PRL, to coś tam, a jak rządziła PO, to ch... wie co". „Wasza przeszłość to nie jest moje życie!". „Moje życie dzieje się teraz". „Moje życie to j... umowy śmieciowe". To na początek. A może coś ze środka? „P... pogarda dla praworządności. P... homofobia. P... ksenofobia". „Brak edukacji seksualnej. W ogóle ch... system edukacji, który mnie do niczego nie przygotował". „Bylibyśmy totalnymi bezmózgami, gdyby nie nasi nauczyciele cudowni, zawsze pogardzani, zawsze niedoceniani, k...". I puenta: „Nie ma idealnego kandydata? Ch... z tym, zagłosuję na mniejsze zło. Bo mniejsze zło jest lepsze niż większe zło. Bo jak nie zagłosuję, to inni wybiorą za mnie. Wybiorą za nas. Wybiorą ch...". „Wybory są jak prezerwatywa. Zabezpiecz się, bo będziesz mieć przej...". „Głosuj. Od tego zależy twoje życie".
Kampania przedwyborcza Karola Nawrockiego, mimo wpadek, jest bardziej zdyscyplinowana w przekazie niż Rafała Trzaskowskiego, który może narazić się na śmieszność niczym Bronisław Komorowski. A śmieszność w polityce bywa zabójcza.
Już od 2025 r. największe polskie przedsiębiorstwa będą zobligowane do publikowania raportów zrównoważonego rozwoju, w tym liczenia śladu węglowego. Docelowo obowiązek ten obejmie ok. 3,5 tys. firm. Bank Pekao S.A. przygotował rozwiązanie, które może pomóc w jego wypełnieniu, m.in. w obliczeniu emisji w zakresie 3.
Kampania wyborcza trwa w najlepsze, choć formalnie powinna się zacząć wraz z ogłoszeniem przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię daty pierwszej tury wyborów prezydenckich. Zbyt łatwo przeszliśmy nad tym falstartem do porządku dziennego.
Chrześcijanie w Syrii doświadczali wyjątkowo brutalnych prześladowań. Z naszej, europejskiej perspektywy łatwo jest zapomnieć o tym, że wyznawcy Chrystusa wciąż są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
Nie ma lepszej okazji, aby pomyśleć o pojednaniu, niż Wigilia. Przecież pod choinką nie będziemy się kłócić ani obrzucać błotem; mąż z żoną, teściowa z synową, brat z bratem.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Tysiąclecie koronacji pierwszego polskiego króla zbiega się w czasie z naszą prezydencją w Unii Europejskiej. Są pewne wnioski, które można z tamtej, pozornie dawnej lekcji wyciągnąć na dziś. Dotyczą one Rosji, zbrojeń, polityki międzynarodowej, naszych relacji z Europą i polityki wewnętrznej.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Rafał Trzaskowski w czasie konferencji prasowej odniósł się do zdjęcia, które opublikował w serwisie X 25 grudnia. Chodzi o zdjęcie, na którym prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta robi pompki na śniegu.
Kampania wyborcza trwa w najlepsze, choć formalnie powinna się zacząć wraz z ogłoszeniem przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię daty pierwszej tury wyborów prezydenckich. Zbyt łatwo przeszliśmy nad tym falstartem do porządku dziennego.
Od 100 konkretów i azylu do zagranicy – czyli polityczny alfabet 2024 roku z przymrużeniem oka.
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o sporcie. Dokument ma być zdaniem ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa jednym z kluczowych elementów reformy sportu.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Koalicja Obywatelska przed PiS. Trzecia Droga wróciła na podium. Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Nie pierwszy raz w dziejach mamy do czynienia z nasilającą się falą nieracjonalności. Aby dać jej odpór, trzeba zrozumieć, skąd się bierze.
Złoty w poniedziałek po południu tracił na wartości. Globalnie znów błyszczał dolar.
Perturbacje związane z wyborem nowego prezydenta mogą spowodować, że cały proces decyzyjny państwa, nominacyjny, legislacyjny, kontroli nad armią i sprawami międzynarodowymi, się zatnie. Nie warto zbliżać się do tak apokaliptycznego scenariusza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas