Do programu MultiSport dołączyło w I kwartale 58,7 tys. osób w Polsce oraz 36,8 tys. na rynkach zagranicznych. Łącznie liczba kart sportowych na koniec marca 2020 r. wynosiła 1548,9 tys. sztuk.
„Jednocześnie, w związku z zamknięciem obiektów sportowo-rekreacyjnych w czasie epidemii, spółka w ostatnich tygodniach znacząco poszerzyła ofertę online Programu MultiSport, by zapewnić użytkownikom dostęp do różnorodnych zajęć sportowych w warunkach domowych. Mimo to epidemia będzie mieć w perspektywie krótkoterminowej negatywny wpływ na wyniki grupy” – czytamy.
W związku z epidemią klienci zawieszają członkostwo. Spółka szacuje, że w kwietniu będzie to dotyczyć około 70 proc. kart. „Płatności za te karty mają zostać wznowione po otwarciu klubów i innych placówek sportowych” – czytamy.
Jak podano, Benefit Systems nie odnotowuje obecnie istotnego poziomu wypowiadania umów. W okresie zamknięcia obiektów sportowych spółki z grupy kapitałowej nie pobierają opłat za karnety od klientów w ramach posiadanych sieci fitness na żadnym z rynków. Na rynkach zagranicznych Program MultiSport aktualnie nie funkcjonuje w formule online. W rezultacie, wg szacunków zarządu, epidemia będzie mieć znaczący negatywny wpływ na przychody i wynik operacyjny grupy w II kw. br. w kraju i za granicą.
– Na tym etapie nie sposób oszacować skali wpływu epidemii na naszą działalności i wyniki osiągane w kolejnych okresach. Będzie to bowiem zależało m.in. od długości czasu zamknięcia obiektów sportowych, skuteczności podejmowanych przez nas działań w kwestii oszczędności kosztowych, a także efektów negocjacji z naszymi partnerami biznesowymi oraz zakresu działań pomocowych podejmowanych przez rządy na różnych rynkach. Podejmujemy szereg działań optymalizacyjnych na poziomie kosztów bezpośrednich klubów fitness w Polsce, kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu, a także kosztów spółek zagranicznych – mówi Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems, odpowiedzialny za finanse Spółki.