Nowi partnerzy kancelarii Dentons w Warszawie

Do grona partnerów warszawskiego biura Dentons dołączyło sześcioro prawników.

Publikacja: 10.04.2020 13:11

mat

Reprezentują oni różne praktyki, sektory i branże, co dowodzi, że kancelaria Dentons rozwija się w sposób zdywersyfikowany, oferując klientom multidyscyplinarne podejście i wsparcie pochodzące z wielu różnych dziedzin prawa. Obecnie w biurze Dentons w Warszawie na stanowisku partnera pracuje 37 osób, z czego jedna trzecia to kobiety.

- W czasach, które stawiają przed nami wyzwania, pozostajemy wierni naszej strategii i wartościom. Wśród nich są docenianie wyjątkowych talentów i dbanie o ich rozwój - powiedział Tomasz Dąbrowski, CEO Dentons w Europie. - Serdecznie gratuluję tym wybitnym prawniczkom i prawnikom, którzy właśnie dokonali wielkiego skoku w swej karierze. To zasłużone promocje, które potwierdzają nie tylko ich dotychczasowe sukcesy w biznesie, ale też długofalowy optymizm, z którym jako kancelaria patrzymy w przyszłość.

- Imponujące doświadczenie zawodowe, poparte wieloma latami pracy przy kluczowych transakcjach, a także doskonałe rozumienie rynku i oczekiwań klientów, to kapitał, z jakim nasze koleżanki i koledzy dołączają do grona partnerów Dentons. To nie tylko przełomowy moment w ich rozwoju zawodowym, ale i dobra wiadomość dla kancelarii. O sile Dentons decyduje bowiem właśnie wiedza i umiejętności naszych koleżanek i kolegów z zespołu. Z radością witamy w gronie partnerów osoby, które swoimi kompetencjami i zaangażowaniem we wsparcie klientów wielokrotnie udowodniły, że pracują z nami ludzie o wyjątkowych talentach - podkreślił Arkadiusz Krasnodębski, Partner Zarządzający kancelarii Dentons w Warszawie.

Nowi partnerzy Dentons

Agnieszka Kulińska została partnerem w Zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych. Wspiera klientów w projektach dotyczących rozwoju oraz kupna lub sprzedaży farm wiatrowych oraz innych odnawialnych źródeł energii, w tym w szczególności w zakresie badania prawnego projektów na potrzeby uzyskania finansowania. Doradza w kwestiach umownych, w tym związanych z umowami o roboty budowlane, umowami sprzedaży energii oraz umowami dostawy w sektorach energetycznym i kolejowym.

Karol Laskowski jako partner kieruje Praktyką Prawa Własności Intelektualnej, Technologii i Komunikacji. Zajmuje się głównie zagadnieniami z obszaru prawa mediów i telekomunikacji. Od samego początku swojej kariery doradzał największym nadawcom telewizyjnym, operatorom sieci satelitarnych i kablowych, wydawcom muzycznym, operatorom telekomów i producentom filmowym. Reprezentuje liczne zagraniczne spółki prowadzące działalność w Polsce innych krajach Europy środkowej i Wschodniej. Swoje usługi świadczy w związku z szeroką gamą przedsięwzięć z zakresu m.in. własności intelektualnej, zbiorowego zarządzania prawami, prawa sportowego, hazardu, fuzji i przejęć, oraz przestrzegania prawa mediów i telekomunikacji.

Agnieszka Lipska została partnerem w Zespole Bankowości i Finansów. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi project finance, finansowania przejęć spółek, finansowania aktywów, emisji obligacji i restrukturyzacji. Brała udział w dwóch największych projektach PPP na polskim rynku, jak również przy innych unikatowych transakcjach (np. transakcja hybrydowego project finance). Doradza zarówno kredytobiorcom i kredytodawcom, uczestniczyła w wielu transakcjach obejmujących kilka jurysdykcji. Podczas swojej kariery zawodowej często występowała w roli prelegenta na konferencjach, seminariach i szkoleniach związanych z tematyką kredytów konsorcjalnych, roli agenta w konsorcjum, struktur project finance, FATCA, umów bezpośrednich i specyfiki projektów PPP.

Bartosz Nojek objął stanowisko partnera w Zespole Bankowości i Finansów. Specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym, handlowym i cywilnym. Do jego zainteresowań należą przede wszystkim finansowania korporacyjne udzielane przez konsorcjum banków, zarówno z perspektywy kredytodawców, jak i kredytobiorców. Prowadził lub uczestniczył w wielu transakcjach finansowania projektów, aktywów lub nieruchomości, nabycia spółek lub nieruchomości, jak również restrukturyzacji zadłużenia. Jego doświadczenie obejmuje sporządzanie i negocjowanie dokumentacji kredytowej, w szczególności według wzorca LMA, warunków finansowania (term sheet), umów pomiędzy wierzycielami, jak również dokumentów zabezpieczeń. Reprezentuje wiodące polskie i zagraniczne banki oraz kredytobiorców, w tym spółki giełdowe, fundusze private equity i inwestorów prywatnych.

Jakub Sobotkowski został partnerem w Zespole Prawa Nieruchomości. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz krajowych i międzynarodowych inwestorów oraz deweloperów, obejmujące szeroki zakres projektów, w tym transakcji nieruchomościowych, projektów dotyczących zagospodarowania oraz najmu nieruchomości, jak również transakcji finansowania inwestycji nieruchomościowych oraz transakcji typu sale-and-leaseback. Doradza klientom prowadzącym działalność w sektorze retail, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym. W swojej działalności koncentruje się głównie na sektorze magazynowym, aktywnie doradzając klientom na każdym etapie procesu inwestycyjnego, począwszy od nabycia gruntu i negocjacji warunków najmu, przez zagospodarowanie przestrzenne, kwestie deweloperskie i budowlane, po kompleksowe transakcje nabycia i sprzedaży (transakcje typu asset, enterprise, share deal i joint ventures). Jest również członkiem tzw. French Desk w kancelarii i świadczy usługi na rzecz francuskojęzycznych klientów.

Dariusz Stolarek objął stanowisko partnera w Zespole Prawa Podatkowego. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie optymalizacji podatkowej inwestycji krajowych i zagranicznych. Uczestniczył w wielu projektach z zakresu fuzji i przejęć, w tym dotyczących doradztwa transakcyjnego oraz projektów due diligence. Specjalizuje się również w doradztwie z zakresie tworzenia międzynarodowych struktur podatkowych, w tym planowania i implementacji nowych struktur prowadzenia działalności operacyjnej przez inwestorów zagranicznych w Polsce, nabywania, finansowania i wykorzystywania nieruchomości, jak i opracowywania scenariuszy zamykania inwestycji w Polsce. Ma także duże doświadczenie w doradztwie dla sektora detalicznego. Uczestniczył w projektach mających na celu stworzenie procedur zarządzania ryzykiem podatkowym jak również procedur marketingowych dla sektora farmaceutycznego.

Praca, Emerytury i renty
Nie wszyscy uprawnieni dostaną 13. emeryturę w tej samej wysokości. Od czego zależy kwota?
Prawo karne
Rośnie przestępczość obcokrajowców. Potrzebna nowa strategia
Zawody prawnicze
Państwo nie chce już płacić milionów komornikom za przymusową emeryturę
Sądy i trybunały
Prawnicy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK
Konsumenci
Jest pierwszy „polski” wyrok dotyczący sankcji kredytu darmowego