Aktualizacja: 23.01.2025 14:30 Publikacja: 02.10.2023 17:43
Samochody na rosyjskich numerach rejestracyjnych nie wjadą do Bułgarii
Foto: AFP
Anton Zlatanow, szef krajowej policji granicznej Bułgarii, poinformował, że zakaz dla aut z rosyjską rejestracją zacznie obowiązywać od dziś, 2 października wieczorem, pisze agencja RIA Nowosti.
„Do końca dnia w Bułgarii zacznie obowiązywać zakaz wjazdu rosyjskich samochodów osobowych do naszego kraju (…). W tym roku mamy rekordową presję migracyjną. W porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił wzrost o 50 proc. w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy... To ogromna liczba osób"” – powiedział Zlatanow.
Kolejowe i drogowe projekty związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego idealnie wpisują się w unijny program „Łącząc Europę”. To dlatego CPK wystąpiło do Komisji Europejskiej o dofinansowanie.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przygotowało kolejną prognozę dla CPK i lotnisk mazowieckich na lata 2024-2060.
Dostawy samolotów Boeinga zwiększyły się w grudniu do 30 sztuk po niemal 2-miesięcznym strajku mechaników, ale w całym roku zmalały do poziomu najniższego od szczytu pandemii w 2021 r.
Polskie Linie Lotnicze LOT umożliwią pasażerom odroczoną płatność za bilet poprzez system PayPo. Narodowy przewoźnik wprowadza także nowe rozwiązanie, dzięki któremu będzie można kupić bilet z wykorzystaniem mil z programu Miles & More.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Aż cztery na dziesięć rodzin nie korzystało w ostatnim roku z transportu publicznego. W Lubuskiem, na Mazowszu, Opolszczyźnie, w Świętokrzyskiem i w Wielkopolsce była to nawet co druga rodzina.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szefowa MSZ Niemiec nie wyklucza, że na Ukrainie mogliby pojawić się, w charakterze sił pokojowych, niemieccy żołnierze.
Jak będzie wyglądał gospodarczy świat z prezydentem Donaldem Trumpem? Czy trzeba się go bać, a może strach będzie miał jedynie wielkie oczy? Rozmawiamy o tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Marcin Mrowiec, główny ekonomista Grant Thornton.
Po niecałych 60 latach od wybudowania znika z powierzchni ziemi jeden ze znaczących symboli architektury modernistycznej w dawnych krajach socjalistycznych – i zarazem symbol luksusu w państwach byłego bloku wschodniego. Zamiast niego wyrosnąć ma kompleks wieżowców, ich budowa pochłonie ok. pół miliarda euro.
Dertour Deutschland przejmuje biuro podróży ID Riva Tours, specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów do Chorwacji. W ten sposób pokazuje, że stawia na ten kierunek, jednocześnie umacnia swoją pozycję jako touroperatora specjalisty.
Wielka Brytania – mimo decyzji podjętej przez Donalda Trumpa – będzie używać dotychczasowej nazwy Zatoki Meksykańskiej – podaje „The Telegraph”. Jak podkreśla cytowany przez dziennik ekspert, „nazwa zatoki nie może zostać zmieniona przez jeden kraj”.
- Zmiana poglądów w trakcie kampanii prezydenckiej jest moim zdaniem ubliżaniem Polakom - mówił w czasie konferencji prasowej Karol Nawrocki, prezes IPN, kandydat na prezydenta popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.
Produkcja budowlano-montażowa w grudniu 2024 r. spadła o 8 proc. rok do roku – podał w czwartek GUS. Ekonomiści ankietowani przez „Rzeczpospolitą” i „Parkiet” byli nawet mniej optymistyczni, średnia ich prognoz wynosiła -11,8 proc.
Wysoki Trybunał w Londynie zakazał trzem rosyjskim korporacjom medialnym - państwowym, cerkiewnym i nacjonalistycznym - dochodzenia przed zagranicznymi sądami przejęcia aktywów Google'a w celu wyegzekwowania surrealistycznych, liczonych w kwintylionach dolarów, grzywien nałożonych przez rosyjskie sądy. Są tu dwa wyjątki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas