Aktualizacja: 16.11.2024 15:32 Publikacja: 29.03.2022 14:49
Foto: Fot. materiały prasowe Emirates
Od kilku dni dubajski przewoźnik jest krytykowany za utrzymanie połączeń do Rosji. Z taką samą krytyką spotykają się m.in. katarskie Qatar Airways, tureckie Turkish Airlines i Etihad z Abu Zabi.
Jak powiedział Tim Clark Bloombergowi, Emirates utrzymają rosyjskie połączenia tak długo, jak ich właściciel, czyli rząd Dubaju, nie zdecyduje inaczej. Emirates latają do Rosji trzy razy dziennie: dwa razy do Moskwy i raz do St Petersburga. A Dubaj jest dla wielu Rosjan miejscem przesiadki do wielu krajów, do których rosyjscy przewoźnicy latać nie mogą, bo albo zamknięta jest dla nich przestrzeń powietrzna, albo istnieją obawy, że właściciele ich floty mogliby przejąć swoje samoloty.
Rosyjskim kolejom brakuje co najmniej 2500 maszynistów. Porzucone w szczerym polu składy kontenerowe czekają dwa, trzy miesiące na rozładunek. Terminale kolejowe wstrzymały przyjmowanie ładunków, bo nie mają na nie miejsca. Przewozy towarowe zmniejszyły się o połowę. Importerzy alarmują Kreml.
Prawie 40 rosyjskich linii lotniczych może zostać uziemionych w 2025 roku – ostrzega prezes jednego z zagrożonych przewoźników. Mają one ponad 26 proc. udziału w rynku przewozów.
Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odcinka S17 Drewnica-Ząbki, czyli krótszego z dwóch brakujących odcinków Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW). Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie z 20 października 2023 r. oraz skierował sprawę ponownie do rozpatrzenia przez WSA. Przed nami kilka miesięcy oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy przez WSA – poinformował warszawski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Kryzys na Bliskim Wschodzie oraz kłopoty z silnikami to główne powody mniejszych zysków Wizz Aira w I półroczu 2024.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Fińskie lotniska w pobliżu granicy z Rosją wyłączyły wszystkie nowoczesne systemy nawigacyjne i przeszły na systemy radarowe z lat 60. XX w. Powodem jest zakłócanie przez Rosjan systemów bazujących na nawigacji satelitarnej. Stare systemy są odporne na rosyjskie ataki.
Linie lotnicze Emirates ponownie uruchomiły codzienne połączenie między Adelajdą a Dubajem. Oferują łącznie ponad 4,2 tysiąca miejsc na tej trasie tygodniowo.
Niemcy przestają być konkurencyjne w kolejnej branży. Po motoryzacji przyszedł czas na transport lotniczy. Linie lotnicze kasują połączenia.
Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich znów lata do Lagos. Codzienne rejsy obsługuje boeing 777-300ER.
Od 3 września Emirates rozpocznie loty do Madagaskaru na trasie Dubaj – Antananarywa. Po drodze wysadzi pasażerów na Seszelach. Loty będą się odbywać cztery razy w tygodniu.
Dwie największe tanie linie lotnicze w Europie znacznie zwiększyły emisję dwutlenku węgla, przekraczając wyniki sprzed pandemii - wynika z raportu organizacji Transport & Environment.
Rekordowe ulewy i burze w Dubaju w minionym tygodniu sprawiły, że na lotnisko nie docierały załogi i zaopatrzenie, linie lotnicze Emirates odwołały prawie 400 lotów. Prezes przeprasza pasażerów.
Dubajskie linie lotnicze Emirates pokazały, że nawet dla największego samolotu świata, tankowanie zrównoważonego paliwa nie jest zagrożeniem.
Linie lotnicze Emirates zamówiły podczas trwających właśnie targów lotniczych Dubai Airshow 95 szerokokadłubowych boeingów, zwiększając łączną liczbę zamówionych maszyn do 205.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas