Aktualizacja: 17.11.2021 21:00 Publikacja: 17.11.2021 21:00
Foto: Shutterstock
Branża współdzielonych hulajnóg wyraźnie odbiła i – po ubiegłorocznym, pandemicznym dołku – sięga historycznych poziomów. W sumie nad Wisłą działa już ponad 46 tys. jednośladów w 60 miejscowościach, a to absolutny rekord w ledwie trzyletniej historii tej branży w naszym kraju.
Eksperci wskazują, że tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba przejazdów hulajnogami wzrosła tu czterokrotnie. A warto zaznaczyć, że wedle szacunków operatorów kilkanaście procent użytkowników takich elektrycznych jednośladów na minuty pożycza je jako alternatywę dla własnego samochodu.
Nam nie chodzi tylko o maszyny cywilne. Jako grupa Embraera mamy wiele do zaoferowania w obszarze obronnym i w kształceniu kadr inżynierskich – mówi Arjan Meijer, prezes Embraer Commercial Aviation.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Od sezonu letniego, czyli od początku kwietnia Ryanair zlikwiduje swoja bazę w Billund, skąd o krok jest do Legolandu. To efekt kolejnego sporu tej linii z lotniskiem.
Podróże lotnicze stały się praktycznie powszechnie dostępne. I teoretycznie samolotem może polecieć każdy. Teoretycznie. Bo w rzeczywistości, nie każdy. Nawet jeśli go na to stać.
Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej, Boeing zdecydował się wesprzeć kampanię wyborczą Donalda Trumpa milionem dolarów. Niewiele to pomogło w stosunkach z jego administracją.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Madryt jest drugą stolicą europejską po Paryżu, która zakazała wypożyczania elektrycznych hulajnóg. Nowe regulacje będą obowiązywać od października - zapowiada burmistrz José Luis Martínez-Almeida.
Rośnie liczba wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych – wynika z policyjnych statystyk. Do końca lipca 2024 r. odnotowano 420 takich zdarzeń, rok wcześniej (w tym samym okresie) było ich 293.
Hulajnogą elektryczną można jechać jezdnią, po której auta jeździć mogą nie szybciej niż 30 km/h, i gdy brakuje drogi dla rowerów, dla pieszych i rowerów oraz pasa dla rowerów - przypomina Agnieszka Światłoń, adwokatka przy Krakowskiej Izbie Adwokackiej.
Operatorzy elektrycznych hulajnóg nie muszą uzyskiwać zezwoleń od gmin, by uruchomić wypożyczalnię.
Branża współdzielonej mikromobilności w Polsce kwitnie. Flota e-hulajnóg przebiła już pułap 100 tys. pojazdów. Boom trwa, a jak ustaliła „Rzeczpospolita” – do gry chce wejść Traficar.
Władze dzielnicy Praha 1, obejmującej historyczne centrum stolicy Czech, mają dosyć elektrycznych hulajnóg blokujących chodniki i wprowadzają ograniczenia. Nie zakazują jednak jazdy.
Nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi elektryczne usuwane są z ulic największych polskich miast, najczęściej na koszt danego operatora.
Około 4 tysiące hulajnóg elektrycznych porzuconych w różnych miejscach Krakowa zostało już odprowadzonych lub odwiezionych do tzw. punktów mobilności. Spada też liczba zgłaszanych do usunięcia jednośladów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas