Historia koncentruje się na Agafii Tichonownej, granej przez Julię Wyszyńską, która dąży do małżeństwa w celu podniesienia swojego statusu społecznego. Postaci męskie, przedstawione jako bufoni i nieudacznicy, odzwierciedlają jej merkantylne podejście do życia. Intrygi i rywalizacja kulminują w nieoczekiwanym finale, pozwalającym aktorom wykazać się w tej wybitnej inscenizacji Gajosa.

Foto: Mat. Partnera

"Ożenek" to klejnot w koronie światowej komedii, oferujący nie tylko humor, ale także głęboką refleksję nad ludzkimi relacjami i społecznymi konwenansami. Spektakl wyróżnia się wyjątkową jakością. Sztuka Gogola ma swoją legendę. W ówczesnym teatrze została uznana za klapę - podobno nawet car miał ostro trzaskać drzwiami, wychodząc z premiery w 1842 roku. Dopiero z czasem zyskała status przełomowego dzieła.

Foto: Mat. Partnera

Janusz Gajos skupił się na aktorstwie i słowie, a także łagodzenie satyrycznego tonu utworu.

W spektaklu obsadził m.in. Julię Wyszyńską, Krystynę Tkacz, Barbarę Dziekan, Pawła Domagałę, Krzysztofa Dracza, Sławomira Packa i Andrzeja Konopkę.

Foto: Mat. Partnera

Tekst Mikołaja Gogola, w tłumaczeniu Juliana Tuwima, na scenie OCH-Teatru nabiera wyrazistości i elegancji. A scenografia Zuzanny Markiewicz i kostiumy Doroty Roqueplo tworzą atmosferę, która zanurza publiczność w sercu gogolowskiej komedii.

Spektakle w OCH-Teatrze, można będzie zobaczyć 4-7 stycznia oraz 13-14 kwietnia 2024 roku.

Szczegóły i bilety na spektakle: https://www.ochteatr.com.pl/event-data/4184/ozenek-2021-11-08

Foto: Mat. Partnera

Materiał Promocyjny