RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 21.05.2015 21:56 Publikacja: 21.05.2015 21:56
Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej i prezydent Łotwy, Andris Berzins
Foto: AFP
Kanclerz Niemiec, Angela Merkel
Foto: AFP
Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko i prezydent Łotwy, Andris Berzins
Foto: AFP
Dalia Grybauskaite, prezydent Litwy
Foto: AFP
Irakli Garibaszwili, premier Gruzji
Foto: AFP
Taavi Roivas, premier Estonii
Foto: AFP
Premier Grecji, Aleksis Tsipras
Foto: AFP
Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej
Foto: AFP
Prezydent Francji, Francois Hollande
Foto: AFP
Premier Włoch, Matteo Renzi
Foto: AFP
Premier Danii, Helle Thorning-Schmidt
Foto: AFP
Przywódcy Unii Europejskiej skrócili w czwartek wieczorem do minimum kolację, w czasie której mieli rozmawiać o perspektywach zniesienia wiz dla naszych wschodnich sąsiadów oraz integracji Ukrainy z Unią. Wszystko po to, aby tuż po dziesiątej w nocy kanclerz Angela Merkel i prezydent Francois Hollande mogli spotkać się w hotelu Radisson Blu z premierem Aleksisem Ciprasem.
- Nie będziemy negocjować w imieniu całej Europy ostatecznego porozumienia z Grecją. Ale chcemy nakreślić możliwości rozwiązania sporu - powiedział Hollande.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 2 na 3 stycznia w Kijowie rozległy się eksplozje - miasto było celem ataku dronów.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Mer Kijowa Witalij Kliczko odwiedził żołnierzy na froncie - w obwodzie charkowskim i w Donbasie.
Już o godzinie 11 czasu polskiego rok 2025 rozpoczął się na Kiribati - to pierwsze miejsce na Ziemi, które weszło w Nowy Rok.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 30 na 31 grudnia doszło do ataku ukraińskich dronów na skład paliw w obwodzie smoleńskim.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
24 lutego 2022 roku Rosja dokonała pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Rosjanie informują o wyposażeniu 100 proc. mobilnej grupy Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego Federacji Rosyjskiej w nowe systemy uzbrojenia.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Pasztet strasburski z kaczych lub gęsich wątróbek (foie gras) oraz łosoś zdominowały jadłospis podczas ostatnich świąt we Francji. Sprzedaż pasztetu w grudniu zwiększyła się o ponad 30 proc., łososia i pstrąga o ponad 10 proc., sprzedaż szampana i win musujących zmalała z kolei o 6 proc.
W ubiegłym roku niemiecki parlament wydał zgodę na realizację 97 projektów zbrojeniowych, których wartość przekracza 25 mln euro. Rok temu było ich zaledwie 55. To oznacza, że w 2024 r. posłowie zgodzili się na zakupy uzbrojenia za ponad 45 mld euro.
Pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej stara się ustalić okoliczności zbrodni popełnionych przez Niemców na Polakach oraz Żydach w czasie II wojny światowej.
W ciągu najbliższych miesięcy Donald Tusk będzie chciał pokazać wyborcom w kraju, że tylko jego formacja potrafi „wykorzystać” Unię Europejską z korzyścią dla Polski.
W zakładzie karnym we francuskim Arles jeden z więźniów przetrzymuje jako zakładników pięciu pracowników placówki – donoszą francuskie media. „Napastnik cierpi na poważne zaburzenia psychiczne” – czytamy.
Jean-Noel Barrot i Annalena Baerbock – szefowie dyplomacji Francji i Niemiec – przybyli w piątek do stolicy Syrii, Damaszku. Spotkają się tam z nowym syryjskim przywódcą Ahmedem al-Szarą – podaje agencja Reutera.
Dla Polski kryzys za Odrą jest tak naprawdę bardziej szansą niż zagrożeniem. W ciągu dwóch dekad może się stać bogatsza od Niemiec. Rozmowa z Wolfgangiem Münchauem, autorem głośnej książki „Kaput: Koniec niemieckiego cudu gospodarczego”
Liberalni demokraci się orientują, że zaszły jakieś istotne przemiany społeczne, dopiero wtedy, gdy przegrają wybory.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas