Klient bez maseczki czy prowokator

Antymaseczkowcy prowadzą swoje akcje od początku pandemii. Buntownicy sprzymierzają się m.in. z kibicami.

Publikacja: 28.03.2021 21:00

Październikowy protest tzw. antymaseczkowców w Krakowie

Październikowy protest tzw. antymaseczkowców w Krakowie

Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik

Antymaseczkowcy swoją dezaprobatę wobec rządowych obostrzeń, wyrażają poprzez zorganizowane protesty oraz indywidualne akcje w sklepach i instytucjach. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w krakowskiej galerii handlowej Bonarka, na początku lutego. Mężczyzna bez maseczki wszedł do jednego ze sklepów odzieżowych, ostentacyjnie domagając się obsłużenia. Pracowniczki, stosując się do rządowych rozporządzeń, odmówiły mu obsługi. Na miejsce została wezwana policja.

Prowokator całe zdarzenie nagrywał, streamingując je także na żywo na swoim fanpage'u na Facebooku. W czasie realnym oglądało je około 1600 osób. Później, liczba wyświetleń osiągnęła już prawie 50 tysięcy. Centrum handlowe wydało oficjalne oświadczenie, w którym czytamy: ,,Stanowczo potępiamy prowokacyjny styl, w jakim odwiedzające ten sklep osoby domagały się obsługi, pomimo zignorowania przez nie obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego". Dyrekcja centrum określa tę postawę jako nieetyczną oraz ,,jako brak poszanowania dla norm społecznych, a także celowe narażanie zdrowia i komfortu osób postronnych – pracowników oraz klientów sklepu". Zgodnie z prawem ochrona galerii nie może sama usunąć ze sklepu osoby bez maseczki.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 814
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 813
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 812
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 811
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 810