"Cyberatak równie groźny jak konwencjonalny"

Rosnące zagrożenie cyberatakami rodzi potrzebę dyskusji o bezpieczeństwie w sieci. Zajmą się tym uczestnicy rozpoczynającej się w poniedziałek w Krakowie konferencji CYBERSEC 2015.

Aktualizacja: 25.09.2015 15:18 Publikacja: 24.09.2015 18:40

"Cyberatak równie groźny jak konwencjonalny"

Foto: Foter

30 miliardów urządzeń będzie bezprzewodowo podłączonych do Internetu za pięć lat. Wraz z liczbą sprzętów korzystających z sieci rośnie liczba zagrożeń w cyberprzestrzeni. Przyczynia się też do tego coraz bardziej napięta sytuacja geopolityczna.

– Cyberataki mogą być równie groźne w skutkach dla społeczeństw, jak atak konwencjonalny – uważa Sorin Ducaru, zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa.

W obliczu nowych wyzwań stojących przed państwami, jak np. wojna hybrydowa, priorytetem zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla państw, staje się wypracowanie skutecznych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo w wymiarze teleinformatycznym.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się w Krakowie konferencja CYBERSEC 2015 organizowana przez Instytut Kościuszki przy finansowym wsparciu NATO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Uczestnicy Forum odpowiedzą, jak sprostać wyzwaniom związanym z kwestiami cyberbezpieczeństwa w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Biznes i Przyszłość. CYBERSEC ma stać się istotnym elementem w dyskusji przed szczytem NATO w Warszawie w 2016 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej CYBERSEC.

Społeczeństwo
Pod młotek trafią „najlepsze skrzypce epoki”. 300-letni instrument pobije rekord?
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Społeczeństwo
Zamach bombowy w Moskwie. Zginął symbol donieckiego bandytyzmu
Społeczeństwo
Kanadyjczycy gwiżdżą w czasie hymnu USA po nałożeniu na ich kraj ceł przez Trumpa
Społeczeństwo
Ilu Polaków może deportować administracja Trumpa? Tysiące nazwisk na liście
Społeczeństwo
Sondaż Pew: Polak to wciąż katolik. Laicyzacja w Polsce następuje powoli