Aktualizacja: 21.01.2025 08:31 Publikacja: 11.11.2024 19:23
Według warszawskiego ratusza w tegorocznym Marszu Niepodległości wzięlo udział ok. 90 tys. osób. Według organizatorów - nawet kilka razy więcej.
Foto: Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Marsz Niepodległości 11 listopada jak zwykle ogniskował uwagę polityczną. Ale tym razem konkurencja była zaciekła ze względu na kontekst. Poza tym odbyły się tradycyjnie rozliczne uroczystości i wydarzenia z udziałem władz państwowych.
– Wielka Rzeczpospolita jest i będzie naszym udziałem, potrzebne są tylko dwie wartości – bezpieczeństwo i gospodarka – powiedział rano 11 listopada wicepremier i szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz. „Polska silna, dobrze uzbrojona i zjednoczona wokół sprawy suwerenności i bezpieczeństwa to nasze wspólne narodowe zadanie. Żyjemy w czasach i w miejscu, gdzie NIEPODLEGŁOŚĆ nie jest nikomu dana za darmo i na zawsze” – to z kolei fragment przesłania premiera Donalda Tuska z okazji 11 XI. Jak poinformowało jednak CIR (Centrum Informacyjne Rządu), premier przeszedł „zabieg medyczny” i dlatego nie pojawił się na uroczystych obchodach 106. rocznicy odzyskania niepodległości. Wróci do pracy w środę.
Emeryci zaczęli wychodzić z długów, ale już wpadają w kłopoty przez wysokie ceny prądu - zaległości z tego tytułu w ciągu roku zwiększyły się o 8,5 mln zł.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Najbliższe miesiące aż do maja zapowiadają się całkiem ciekawie. Najnowsza długoterminowa prognoza numeryczna, którą podzielił się IMGW, wskazuje, że zimowe i wiosenne temperatury mogą nas zaskoczyć. Anomalie będą też dotyczyć sumy opadów.
„Czy poparł(a)by Pani/Pan wprowadzenie podatku obronnego, z którego wpływy byłyby przeznaczane na zakup uzbrojenia dla polskiej armii?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Po okresie intensywnych opadów śniegu stopniowo umacnia się trend niewielkiego ocieplenia. Wyższe temperatury widać m.in. w prognozach średnioterminowych IMGW. W których regionach Polski będzie najcieplej? Gdzie mogą pojawić się przymrozki?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Mieszkańcy niemal całego kraju muszą w najbliższych godzinach przygotować się na trudne warunki atmosferyczne. Zarówno IMGW, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegają przed opadami marznącego deszczu i gołoledzią.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Donald Trump wygrał z miażdżącą przewagą nad Kamalą Harris, ma gigantyczny mandat do przeprowadzania zmian we wszelkich dziedzinach życia - mówił w rozmowie z TVN24 były ambasador RP w USA i Izraelu Marek Magierowski.
Prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski został w styczniu liderem sondażu zaufania przeprowadzonym przez IBRiS dla Onetu, ale jego notowania spadły. Na podium awansował prezes IPN, obywatelski kandydat popierany przez PiS, Karol Nawrocki.
Wśród rozporządzeń wykonawczych podpisanych przez Donalda Trumpa jedno wprowadza zmiany na mapie.
Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze wycofujące Stany Zjednoczone ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Dla niektórych gmin koszt wywiezienia odpadów w wysokości kilkunastu milionów złotych jest nie do udźwignięcia. Dzięki dofinansowaniu samorząd będzie mógł je usunąć – mówi Anita Sowińska, wiceministra klimatu i środowiska.
Donald Trump kilka godzin po objęciu prezydentury ułaskawił ok. 1 500 uczestników szturmu na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku.
Ankietowani mało wiedzą na temat form oszczędzania na emeryturę, a bywa, że mają fałszywe informacje. Oszczędzanie jest dla nich ważne, ale z drugiej strony trudne i niekoniecznie pilne.
Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA. Przysięgę złożył także wiceprezydent J.D. Vance. Ceremonię zaprzysiężenia relacjonowaliśmy na stronie rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas