Aktualizacja: 15.02.2018 09:29 Publikacja: 14.02.2018 18:16
Liczba egzemplarzy broni rośnie wolniej niż pozwoleń
Foto: Adobe Stock
Na koniec 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych 463,8 tys. sztuk broni – wynika z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji. To najwyższa liczba od lat, a dynamika wzrostu jest coraz większa. W 2014 roku było zarejestrowanych 381,6 tys. sztuk, w roku 390,8 tys., a w 2016 roku – 424,7 tys.
Szybko przybywa też pozwoleń na broń. W 2017 roku było ich 206,1 tys., o 8,2 tys. więcej niż przed rokiem i o 13,3 tys. więcej niż w 2015 roku. Wygląda więc na to, że w Polsce stałą tendencją jest wzrost mody na strzelanie.
Jeszcze 13 listopada IMGW-PIB informował, że w trzecim tygodniu listopada temperatura może osiągnąć nawet 15 stopni. Prognozy te jednak uległy zmianie i według najnowszych informacji w przyszłym tygodniu może spaść śnieg.
Listę słów i zwrotów, które znalazły się w finale plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2024, ogłosiło Wydawnictwo Naukowe PWN.
Czas do Bożego Narodzenia liczymy już w tygodniach. Jakiej pogody możemy się spodziewać przed świętami? IMGW udostępniło prognozę długoterminową.
Wśród zwolenników opozycji 67 proc. Polaków jest zdania, że wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA jest korzystny dla naszego kraju. Stanowisko to podziela 15 proc. sympatyków rządzącego obozu – wskazuje nowy sondaż IBRiS dla Radia ZET.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Trzyletnia dziewczynka i dwuletni chłopiec zatruli się popularnym środkiem owadobójczym. Bez problemu można go kupić w internecie. Eksperci alarmują.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Czym jest dzisiaj luksus? Pokolenie Z rozumie to pojęcie nieco inaczej niż dobiegający czterdziestki milenialsi czy zbliżające się do 50 lat pokolenie X. To jednak nie efekt zamożności młodych ludzi. Przeciwnie – to wynik tego, że na coraz mniej mogą sobie pozwolić.
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
„Substancja” daje do myślenia, jak każda okrutna baśń.
Polityka potrafi być fascynująca, ale i niesamowicie brudna, o czym przypomina filmowa adaptacja głośnej powieści Roberta Harrisa.
Odnoszę wrażenie, że autorowi tekstu „Feminizm zacietrzewiony” chodzi przede wszystkim o to, aby to kobiety się zreflektowały i zgodziły się wrócić do tego, co było kiedyś.
Wschodnie Niemcy po zjednoczeniu kraju to był dobry rynek do wydrenowania talentów, a kiepski do inwestowania w kluby. Nowa rzeczywistość okazała się rozczarowaniem - mówi Mateusz Kasprzyk, bloger, znawca futbolu w byłej NRD.
„Pod skórą” uznaje się za jeden z najwybitniejszych filmów XXI wieku. Do kin w naszym kraju trafia dekadę po swojej kinowej premierze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas