Czynnik społeczny w projektach PPP

Inwestycje realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wymagają ścisłej współpracy nie tylko podmiotu publicznego z partnerem prywatnym, ale także z podmiotami, na które projekt oddziałuje w sposób bezpośredni lub pośredni. Kooperacja z lokalną społecznością oraz przedstawicielami organów stanowiących ma zasadnicze znaczenie dla jego powodzenia.

Publikacja: 30.07.2019 06:50

Czynnik społeczny w projektach PPP

Foto: Adobe Stock

Podmioty publiczne decydując się na realizację projektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego najczęściej w pierwszej kolejności skupiają się na aspektach ekonomiczno-finansowych oraz prawno-organizacyjnych. Jest to oczywiście działanie słuszne, ponieważ konieczne jest uprzednie ustrukturyzowanie projektu PPP w sposób umożliwiający jego realizację w tej formule (a także zapewniający zainteresowanie ze strony sektora prywatnego). Równie istotne jest jednak uzyskanie poparcia projektu ze strony jego interesariuszy – którymi są w szczególności mieszkańcy. Przy braku akceptacji społecznej projektu PPP zarówno przez mieszkańców jak i przedstawicieli organów stanowiących szanse na jego powodzenie znacznie maleją.

Pozostało 89% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Spadki i darowizny
Ta grupa nie musi zgłaszać spadku do urzędu skarbowego
W sądzie i w urzędzie
Ile osób w Polsce nosi moje nazwisko? Możesz to sprawdzić w kilka minut
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Konsumenci
Frankowiczu, chcesz dobrej ugody - nie zwlekaj z pozwem
Materiał Promocyjny
Ładowanie samochodów w domu pod każdym względem jest korzystne
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy: Żona zrobiła większą karierę. Mąż nie dostanie mniej po rozwodzie