PPP – dlaczego dialog konkurencyjny?
Udzielanie wielowątkowych i skomplikowanych zamówień niejednokrotnie wymaga odejścia od podstawowych trybów udzielania zamówień publicznych. W takich przypadkach, rozwiązaniem wartym rozważenia może być dialog konkurencyjny, powszechnie wykorzystywany przy realizacji projektów PPP.
Ocena efektywności projektu PPP
Podmioty publiczne, które zamierzają skorzystać z formuły partnerstwa publiczno-prywatnego do realizacji planowanych przedsięwzięć, w pierwszej kolejności muszą się zmierzyć z wykonaniem oceny efektywności. Pomoże ona podjąć im decyzję: czy realizacja projektu PPP jest zasadna, czy też korzystniejsza będzie inna formuła.
Dobry czas na partnerstwo publiczno-prywatne w samorządach
Dla wielu samorządów partnerstwo publiczno-prywatne jest nie tylko nowatorską formą realizacji przedsięwzięć. Zdarza się, że zaangażowanie kapitału partnerów prywatnych stanowi jedyną możliwość zrealizowania określonego zamierzenia inwestycyjnego.
Czynnik społeczny w projektach PPP
Inwestycje realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wymagają ścisłej współpracy nie tylko podmiotu publicznego z partnerem prywatnym, ale także z podmiotami, na które projekt oddziałuje w sposób bezpośredni lub pośredni. Kooperacja z lokalną społecznością oraz przedstawicielami organów stanowiących ma zasadnicze znaczenie dla jego powodzenia.