RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 05.08.2018 23:38 Publikacja: 05.08.2018 18:01
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Foto: materiały prasowe/Bartosz Żukowski
Dziesiąta, a więc jubileuszowa wystawa, tak jak i poprzednie, ma charakter konkursowy. Biorą w niej udział wybrani przez rodzime uczelnie absolwenci ze wszystkich ośmiu publicznych wyższych szkół artystycznych w Polsce oraz od dwóch lat z zagranicznych, z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów. W tym roku zgłoszono prace z Bratysławy i Wilna. W sumie jest 27.
- Byliśmy całkowicie jednomyślni i szybko wybraliśmy złotą dziesiątkę – wyjaśnia przewodnicząca jury Jolanta Rudzka–Habisiak, rektor ASP w Łodzi. Najważniejsza nagroda, przyznawana przez rektorów ASP trafiła do reprezentującej warszawską ASP Kornelii Dzikowskiej za „Rzecz o pragnieniu". - Nie budziło naszej wątpliwości, że to jest właśnie ta praca – skomentowała werdykt przewodnicząca jury.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W poniedziałek Rosjanie zaatakowali cele na Ukrainie za pomocą ponad 120 dronów Szahid, ale maszyny zostały zneutralizowane przez obronę powietrzną - podały ukraińskie Siły Powietrzne.
Jej życie, pełne cierpienia i trudnych doświadczeń, stało się inspiracją dla milionów osób na całym świecie. Historia Katie Piper to opowieść o wielkiej tragedii, sile charakteru i drodze do odbudowy życia oraz kariery.
Airbus dostarczył w 2024 r. klientom 765 samolotów, tylko o 5 mniej od planu 770 sztuk. To duży sukces, bo dostawcy mieli problemy ze zwiększeniem produkcji podzespołów. Grupa musiała odroczyć część dostaw z powodu skomplikowanych negocjacji z klientami i z producentami foteli lotniczych.
Zamiast oczekiwanej obniżki kosztów, przewoźnicy muszą płacić większy ZUS i to już od grudniowych wynagrodzeń.
Warszawska prokuratura wystąpi do sądu o tymczasowy areszt dla Andrzeja K., mężczyzny podejrzanego o śmiertelne potrącenie 14-latka na przejściu dla pieszych na Woli.
Prezes Orlenu, Ireneusz Fąfara, złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej gdańskiej Energi. Oznaczać to może, że Orlen może zdecydować się na wykup akcji mniejszościowych akcjonariuszy gdańskiej spółki, a w konsekwencji na wycofanie spółki z obrotu.
Rok 2024 był szczególnie dobry dla marek, które kładły większy nacisk na zrównoważony rozwój, różnorodność i równość płci. Jednak największy wpływ na wycenę marki miała sztuczna inteligencja. W piątce najcenniejszych cztery to technologiczne marki USA. W Polsce najcenniejsza jest marka stworzona przez Portugalczyków.
Utrzymanie obiektów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego kosztuje budżet państwa ponad 20 mln zł – wynika z odpowiedzi udzielonej na zapytanie poselskie kontrowersyjnej posłanki udzielone przez wiceministra obrony Pawła Bejdę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas