W samym centrum znajduje się wielka makieta Bazyliki św. Piotra powstała z 500 tysięcy klocków. Wiernie odwzorowuje każdy szczegół oryginału: kopułę, kolumnadę, Plac św. Piotra, a nawet zgromadzonych na nim ludzi. Makieta przetransponowana została z USA, bo jej budowniczym jest amerykański ksiądz Bob o polskich korzeniach.
Na wystawie są też odtworzone bliźniacze nowojorskie wieże World Trade Center o wysokości blisko 7 m, zbudowane z 260 tysięcy klocków. Konstrukcja ta ma 17 tysięcy okien, wykonanych z ponad 52 tysięcy przezroczystych klocków.
Można podziwiać również siedem cudów świata. Są wśród nich starożytne obiekty, jak legendarny posąg Zeusa Fidiasza ze świątyni Zeusa w Olimpii, który nie przetrwał do naszych czasów. Oryginał był wykonany ze złota, kości słoniowej i szlachetnych gatunków drewna. Wystawowa rekonstrukcja oczywiście odtwarza go w klockach LEGO. Podobnie jak Kolosa Rodyjskiego i Piramidę Cheopsa.
Nowożytne cuda reprezentują: Wielki Mur Chiński, Koloseum, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu. Kolorystyka użytych w nich klocków zbliżona jest do pierwowzorów. W Machu Picchu, najbardziej tajemniczym mieście świata, zbudowanym w Andach przez Inków w XV wieku (dzisiejsze Peru) dominuje szary i zieleń, nawiązujące do górzystego pejzażu. A statua Chrystusa z Rio de Janeiro jest biała, jak i oryginału – najwyższego pomnika Chrystusa na świecie, odsłoniętego w 1931 roku.
Do rekordowych budowli LEGO zalicza się także Wielki Roller Coaster. Na tej atrakcji z parku rozrywki winda łańcuchowa ciągnie wózek na pierwsze wzniesienie, a później mini figurki czeka 15-metrowa ekscytująca trasa pełna stromych spadków i gwałtownych zakrętów.