RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 26.12.2024 01:46 Publikacja: 03.03.2023 03:00
Niedawno rozbite laboratorium narkotyków syntetycznych w woj. opolskim
Foto: cbsp.policja.pl
Łącznie 181 grup przestępczych działających w ubiegłym roku zostało rozbitych przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Nie specjalizują się, jak kiedyś, wyłącznie w jednym obszarze nadużyć, ale „wchodzą” we wszystko, co przynosi zyski – wynika z raportu tej formacji za ubiegły rok.
– Profil działalności takich grup jest obecnie płynny, o czym świadczy chociażby to, że sprawcy nastawieni kiedyś wyłącznie na stricte kryminalną działalność, jak np. lider dawnego gangu pruszkowskiego „Słowik”, angażują się także w przestępstwa gospodarcze, jak np. oszustwa VAT-owskie – mówi „Rzeczpospolitej” Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.
Podejrzani o udział w strzelaninie w Kniażycach niedaleko Przemyśla obywatele Polski w wieku 34 i 39 lat zostali zatrzymani - informuje RMF FM.
Szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą prowadzi policja po strzelaninie, do której doszło w piątkowy wieczór w pobliżu Przemyśla (woj. podkarpackie). Sprawdzane są m.in. samochody, które jadą drogami wjazdowymi do miasta.
W Warszawie napadnięto na szefa Studium Europy Wschodniej UW. Prof. Jan Malicki stracił przytomność i trafił do szpitala - podaje telewizja Biełsat. Napastnicy - jak wynika z relacji współpracowniczki Malickiego - byli ubrani w stroje przypominające mundury strażników miejskich, dlatego zapytany o nazwisko udzielił im odpowiedzi.
- Zostałem uznany za osobę, której grożą prześladowania polityczne w Polsce - powiedział były wiceminister sprawiedliwości, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, komentując decyzję węgierskiego rządu o udzieleniu mu ochrony.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował na platformie X, że decyzję rządu Viktora Orbána o przyznaniu azylu poszukiwanemu przez polskie służby byłemu wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Romanowskiemu Polska traktuje jako "akt nieprzyjazny". Sikorski poinformował, że w piątek rząd ogłosi decyzje w odpowiedzi na ten krok.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W 2024 r. zapadły wyroki m.in. w sprawie pożaru escape roomu w Koszalinie, wybuchu domu w Szczyrku, zabójstwa i oskórowania studentki z Krakowa oraz morderstwa Kristiny z Mrowin. Część z zapadłych orzeczeń okazała się dla opinii publicznej zaskakująca.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Niemiecki koncern BMW w końcu sprzedaż swoich aut Rosji. Odbywała się ona z ominięciem sankcji. Proceder wykryła kontrola działu eksportu przeprowadzona w zakładach w Hanowerze. Pytanie stawiane publicznie brzmi: dlaczego dopiero teraz? Media od dawna informowały o bezprawnych działaniach Niemców.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Tylko w ostatnich dniach w najważniejszych rosyjskich miastach doszło do kilkudziesięciu ataków na m.in. obiekty wojskowe, banki czy budynki administracji publicznej. Rosyjska policja mówi o „zagranicznych kuratorach”.
Ukraińscy specjaliści zbadali wrak rakiety balistycznej Oresznik i doszli do wniosku, że "przedstawianie tej rakiety jako zupełnie nowego sprzętu jest dalekie od prawdy". "Wygląda na to, że jednak Oresznika nie ma. Nowa jest tylko nazwa, ale nie sama rakieta" - pisze ukraińska agencja Unian, powołując się na badania opisane przez wojskowy portal "Defense Express".
Prezydent Gruzji żąda powtórzenia wyborów parlamentarnych, demonstranci co wieczór zapełniają centrum stolicy, a Zachód wprowadza wciąż nowe sankcje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas