Aktualizacja: 27.01.2021 07:00 Publikacja: 27.01.2021 07:00
Foto: Fotorzepa/Jakub Ostałowski
Impulsem do ich rozpoczęcia były petycje obywateli skarżących się na problemy nekropolii. Konsultacje skoncentrują się na dwóch zagadnieniach: ochronie starych cmentarzy oraz wprowadzeniu nowych możliwości pochówku. W pierwszym przypadku ważne jest zapewnienie potencjalnemu nabywcy nieruchomości informacji, że istniał na niej cmentarz i że są tam szczątki ludzkie. Chodzi o miejsca, gdzie ślady nagrobków praktycznie się nie zachowały, w związku z czym nie są one odpowiednio chronione prawem i mogą trafić w ręce prywatne.
Jakie wykształcenie ma osoba po liceum, która nie zdawała matury? Czy osoba, która ukończyła studia, ale nie obroniła pracy dyplomowej, ma wykształcenie wyższe? Warunki uzyskania wykształcenia określone są między innymi w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Telewizji Polskiej o zakazanie Telewizji Republika emisji programu "#Jedziemy. Michał Rachoń".
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Sejm uchwalił w piątek tzw. ustawę incydentalną Szymona Hołowni, która ma być receptą na ewentualny kryzys wyborczy. Zgodnie z nią o ważności najbliższych wyborów orzekać będzie 15 sędziów najstarszych stażem w Sądzie Najwyższym, a nie kwestionowana Izba Kontroli Nadzwyczajnej.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Samorząd może odliczać VAT od działalności cmentarza według proporcji udziału liczby pochówków dokonanych w danym roku odpłatnie w całkowitej ich liczbie z danego roku.
Zasiłek pogrzebowy w wysokości 7 tys. zł będzie obowiązywać najwcześniej od 1 stycznia 2026 r.
Na Starym Cmentarzu w Łodzi powstało miejsce pochówku w ekologicznych trumnach. Zmarli będą tam chowani w ubraniach z naturalnych tkanin i bez przedmiotów osobistych.
Samorząd może ustalić tylko takie opłaty, które są związane z pochowaniem zwłok, a nie jakiekolwiek związane z prowadzeniem cmentarza jak np. za wjazd i korzystanie z nekropolii, czy dodatkowe dla większego grobu murowanego za upływ 20 lat.
Na prawo do grobu składa się kilka różnych uprawnień, a wraz z pochowaniem w nim kolejnych osób może przybywać uprawnionych i mogą pojawiać się konflikty.
Podwyższenie zasiłku pogrzebowego było jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej na pierwsze 100 dni rządów. Obecnie temat jest kością niezgody między resortem finansów i rodziny. Kiedy można spodziewać się podwyżki? Minister wskazał konkretny termin.
Resorty finansów i rodziny twardo stoją przy swoim w kwestii finansowania podwyżki zasiłku pogrzebowego.
Kwota zasiłku pogrzebowego wypłacana z tytułu pochówku ma wzrosnąć do 7 tys. zł i być co roku waloryzowana.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas