Sprawdzian szóstoklasisty - wskazówki dla zdających

1 kwietnia, czyli już za tydzień, szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu. Ministerstwo edukacji podało jego harmonogram, a dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - kilka ważnych wskazówek dla zdających.

Publikacja: 24.03.2015 14:15

Sprawdzian szóstoklasisty - wskazówki dla zdających

Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski BJ Bartosz Jankowski

Tegoroczny sprawdzian będzie po raz pierwszy przeprowadzony w nowej formule, a zadania będą sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Sprawdzian będzie się składał z dwóch części. Najpierw, od godz. 9. uczniowie będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i matematyki. Ta część sprawdzianu potrwa 1 godzinę i 20 minut. Ok. godz. 10.30 rozpocznie się godzinna przerwa na odpoczynek. O 11:45 rozpocznie się druga, 45-minutowa część sprawdzianu, w czasie której szóstoklasiści będą rozwiązywać zadania z języka obcego (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego albo rosyjskiego). Niektórzy uczniowie dostaną więcej czasu na rozwiązanie zadań w obu częściach sprawdzianu. Chodzi o uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu. Dla nich czas pracy z arkuszem może zostać przedłużony o 40 minut - w przypadku części pierwszej oraz o 25 minut – w przypadku części drugiej.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Prawo w Polsce
Będzie żałoba narodowa po śmierci papieża Franciszka. Podano termin
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem
Zawody prawnicze
Jeden na trzech aplikantów nie zdał egzaminu sędziowskiego. „Zabrakło czasu”
Praca, Emerytury i renty
Zmiany w płacy minimalnej. Wiemy, co wejdzie w skład wynagrodzenia pracowników
Matura i egzamin ósmoklasisty
Szef CKE: W tym roku egzamin ósmoklasisty i matura będą łatwiejsze
Prawo rodzinne
Zmuszony do ojcostwa chce pozwać klinikę in vitro. Pierwsza sprawa w Polsce