Aktualizacja: 18.07.2019 12:50 Publikacja: 18.07.2019 12:50
Foto: tv.rp.pl
- Trzy partie podpisują umowę o wspólnym starcie i mówią - dość partyjniactwa - kpił Włodzimierz Czarzasty. To komentarz do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o zmianie formuły koalicji. - Pan Schetyna miał wielkie szanse być przywódcą walczącej o demokrację opozycji . I z tej szansy nie skorzystał.
- Nie chcę tworzyć koalicji z kimś, kto nie chce wygrać - mówił Czarzasty. Komentował słowa Schetyny, który stwierdził, że będzie usatysfakcjonowany zdobyciem ok. 38 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych.
- PiS chowa swój szyld w Krakowie, nie jest to zagranie fair - oceniła Monika Piątkowska, kandydatka KO na senatora z Krakowa. W rozmowie z Michałem Kolanką przekazała, że liczy na poparcie ze strony Polski 2050 Szymona Hołowni.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Bogdan Święczkowski, prezes TK jest kolejnym świadkiem wezwanym przez komisję ds. Pegasusa, który nie stawił się na wezwanie.
Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian personalnych w Kancelarii Prezydenta. Powołany został m.in. nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odchodzący szef BBN Jacek Siewiera otrzymał wysokie odznaczenie państwowe.
Dlaczego Jacek Siewiera odchodzi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego? Czy to decyzja polityczna, czy kwestia osobistych ambicji? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z byłym już szefem BBN, który opowiada o kulisach swojej rezygnacji, relacjach z prezydentem Andrzejem Dudą oraz o przyszłości Polski w kontekście bezpieczeństwa narodowego.
Nową rzecznik Andrzeja Dudy zostanie Diana Głownia, blisko współpracująca wcześniej z Marcinem Przydaczem, skonfliktowanym z Marcinem Mastelerakiem, szefem gabinetu prezydenta. W Pałacu Prezydenckim konflikty mają być teraz wyciszane. „Rzeczpospolita” poznała kulisy zmiany.
W wieku 89 lat zmarł Longin Pastusiak, poseł SLD, marszałek Senatu V kadencji w latach 2001-2005.
Jeśli partia Razem wystawi swojego Adriana Zandberga, wystartuje też senator Waldemar Witkowski z Unii Pracy – wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”. Oznaczałoby to rozdrobnienie lewicy w wyborach prezydenckich w niespotykanej dotąd skali.
W piątek prokuratura potwierdziła ustalenia "Rzeczpospolitej", że zatrzymanie i zarzuty dla byłego lidera SLD Wojciecha Olejniczaka oraz pięciu innych osób ma związek z finansowaniem Zakładów Mięsnych Henryka Kani.
Ministerstwo podległe Lewicy zaakceptowało poprawkę, zgłoszoną przez izbę, kierowaną przez byłego działacza SLD. Dzięki niej mogą sporo zarobić firmy w niej zrzeszone.
Zapowiadane od dłuższego czasu zmiany personalne w Nowej Lewicy mogą, ale nie muszą spowodować jakościowej zmiany w tej partii. Wszystko zależeć będzie od realizacji lewicowych postulatów wewnątrz koalicji rządowej oraz od wyników wyborów prezydenckich.
Zapowiedź współprzewodniczącego Nowej Lewicy Roberta Biedronia o tym, iż będzie zabiegał, aby na ich listach znaleźli się dwaj byli premierzy Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz to wywieszenie białej flagi w europejskim wyścigu i potwierdzenie krótkiej ławki lewicowej formacji.
Stowarzyszenie, którego nazwa i logo łudząco przypomina dawną partię Kwaśniewskiego i Millera, wystawi swoje listy w wyborach samorządowych. W tle są znane nazwiska.
Decyzja partii Razem aby nie wchodzić do rządu Donalda Tuska wydaje się racjonalna i można ją było przewidzieć. Partia, która od początku swojego istnienia bazuje na buncie społecznym, nie mogła postąpić inaczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas