Aktualizacja: 17.06.2016 11:45 Publikacja: 17.06.2016 09:12
Robert Winnicki
Foto: rp.pl
- Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej. Unia nie oferuje nam obecnie korzyści tylko represje polityczne. To jest conajmniej jeden powód. Zagrożeniem i ograniczeniem naszych możliwości jest również wejście w życie porozumienia TTIP - powiedział Winnicki.
Prezes Ruchu Narodowego trzyma kciuki za Brexit. - Wiem, że to może wiązać się z problemami dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy dojrzewają do świadomości, że migranci z Europy wschodniej nie są największym zagrożeniem. Mimo wyboru muzułmanina na burmistrza Londynu, wiem, że Brytyjczycy dojrzewają. Brexit jest potrzebny, bo unije elity na kryzys imigracyjny odpowiadają zwiększeniem ilości imigrantów. Brexit to impuls dla trzeźwości Unii Europejskiej - dodał gość programu RZECzoPOLITYCE.
Tego dnia na Giełdzie Papierów Wartościowych premier Donald Tusk ma zapowiedzieć kierunki rozwoju dla polskiej gospodarki na najbliższe lata. Jak wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”, będzie to bardzo jasny „plan inwestycyjny” dla kraju. Oczekiwania biznesu i polityków rosną.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, wygrałaby je Koalicja Obywatelska, która po chwilowej utracie prowadzenia odzyskała najwyższe poparcie wśród partii politycznych. Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.
O 68 proc. większy jest tegoroczny budżet Urzędu do spraw Kombatantów. To oznacza, że więcej pieniędzy trafi do represjonowanych w czasie PRL.
„Który z kandydatów na prezydenta ma Pani/Pana zdaniem większą szansę na to, by być prezydentem łączącym Polaków o różnych poglądach politycznych?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl. Do wyboru ankietowani mieli dwóch kandydatów, którzy prawdopodobnie spotkają się w II turze - Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego.
Kto zyskał najbardziej na starciu Zbigniew Ziobro kontra komisja śledcza ws. Pegasusa i czy to rzeczywiście byli politycy po jednej ze stron? Co przyniosły politycznie komisje śledcze w ogóle? To tematy nowego odcinka podcastu "Polityczne Michałki" - najnowszy komentarz do wydarzeń w Sejmie.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
Prawdopodobnie kolejny rosyjski balon meteorologiczny spadł po polskiej stronie granicy. Obiekt, znaleziony koło Olsztyna zabezpieczyli policjanci. Urządzenie z oznaczeniami napisanymi cyrylicą znaleziono w Trękusku koło Olsztyna w województwie warmińsko-mazurskim.
Tego dnia na Giełdzie Papierów Wartościowych premier Donald Tusk ma zapowiedzieć kierunki rozwoju dla polskiej gospodarki na najbliższe lata. Jak wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”, będzie to bardzo jasny „plan inwestycyjny” dla kraju. Oczekiwania biznesu i polityków rosną.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Nauka nie istnieje sama dla siebie – istnieje dla społeczeństwa, które ją finansuje. Fundamentalna dla niej idea autonomii uległa w Polsce wypaczeniu i przerodziła się w częsty brak odpowiedzialności instytucji naukowych za wydatkowanie publicznych pieniędzy – pisze Andrzej Dybczyński, były prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Kolejna ankieta we Francji wskazuje na fatalne nastroje szefów firm, a przyczyn jest wiele: nikły wzrost gospodarczy, nadal brak budżetu na 2025 r., rosnące bezrobocie i liczba bankructwa. A aukcja 300 luksusowych przedmiotów skonfiskowanych przez państwo przestępcom nie miała żadnego znaczenia, mimo zdecydowanego sukcesu: przedmioty wycenione na 2,5 mln euro sprzedano za 3,7 mln wraz z podatkiem.
Niemcy nie powinny być pozbawiane swoich praw z powodu wydarzeń, które miały miejsce wiele lat temu. To by było niesprawiedliwe - powiedział w wywiadzie dla kanału Rossija Władimir Putin
Szesnasty pakiet sankcji Unii wobec Rosji będzie obejmował ograniczenia dotyczące 50 grup towarów, osoby fizyczne i firmy. Bruksela chce też przekonać Kazachstan, by przestał umożliwiać omijanie restrykcji.
Norweskie władze zwolniły zaaresztowany norweski masowiec z całkowicie rosyjską załogą podejrzany o celowe uszkodzenie bałtyckiego kabla telekomunikacyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas