Kogo zdradził Jürgen Klopp
Jürgen Klopp zostanie pracownikiem Red Bulla i choć kiedyś słyszał wyznania miłości, dziś bywa nazywany zdrajcą przez tych, którzy widzieli w nim raczej ideę niż człowieka.
Wszystkie kolory białych orłów
Powołania dla Michaela Ameyawa i Maxiego Oyedele pokazują, że reprezentacja Polski niedługo może zmienić wygląd, do jakiego kibice byli przyzwyczajeni.
Liga mistrzów zarabiania
Najważniejsze europejskie rozgrywki w piłce klubowej zmieniają formułę i będą bliższe wymyślonej przez bogaczy Superlidze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, choć organizatorzy sami się do tego nie przyznają.
Ekstraklasa niedasizmu i pocałunków śmierci
W polskich klubach piłkarskich nie brakuje osób kompetentnych, ale często ich wpływ na decyzje jest ograniczony. Brakuje za to chęci zaryzykowania i zainwestowania, zwłaszcza po sukcesie. Ograniczenia, że „się nie da”, sami tworzymy w swoich głowach - mówi Michał Zachodny, dziennikarz i analityk, autor książki „Jak (nie) grać w Europie”.
Buduj albo giń
Piłkarska Europa to teraz jeden wielki plac budowy. Stadiony powstają jak grzyby po deszczu. Mają być wielkie, funkcjonalne, przyciągać kibiców i zarabiać duże pieniądze.
Honorata Jakubowska: Definiowanie płci w sporcie jest dziś uwikłane politycznie
- Podczas igrzysk w Paryżu sprawa algierskiej bokserki Imane Khelif dla wielu osób, w tym znanych i ważnych, jest niestety tylko punktem wyjścia do wygłoszenia swoich jaskrawych tez. Na szczęście podczas igrzysk w sprawie kobiet w sporcie dzieje się też wiele dobrego - mówiła prof. UAM dr hab. Honorata Jakubowska, socjolożka i ekspertka w temacie płci w sporcie.
Nie tylko zwycięzcy piszą historię
Finałowe mecze piłkarskich mistrzostw Europy pokazują, że opowieści o przegranych mogą być bardziej fascynujące niż historie triumfatorów.
Ta gra nazywa się soccer
30 lat temu Amerykanie byli gospodarzami mistrzostw świata, a za dwa zorganizują kolejne. Teraz goszczą Copa America, za rok przeprowadzą zaś klubowy mundial. Piłka nożna atakuje Stany Zjednoczone.
Co siedzi w mózgu kibica
Fani naprawdę dobrze czują się wtedy, kiedy mogą przeszkodzić odwiecznym rywalom. Nawet zwycięstwo własnej drużyny schodzi wtedy na dalszy plan.
Lato ’74 – pierwsza miłość
50 lat temu polscy piłkarze zajęli na mistrzostwach świata trzecie miejsce. Młodym kibicom, którzy się dziwią, dlaczego dziadersi wciąż to wspominają, odpowiadamy: bo od tamtej pory w piłce nożnej Polaków nie spotkało nic przyjemniejszego.