Aktualizacja: 24.01.2025 19:33 Publikacja: 24.01.2025 13:10
Fot. Andrzej Rudiak/East News, Oswiecim, 22.01.2024. Elon Musk (L) z wizyta w muzeum KL Auschwitz-Birkenau - bylym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjny i zaglady. Miliarder przylecial do Polski na zaproszenie European Jewish Association, by m.in. wziac udzial w konferencji poswieconej antysemityzmowi. Obok rabin Menachem Margolin.
Foto: Andrzej Rudiak
22 stycznia 2024 roku Elon Musk, miliarder, założyciel Tesli i właściciel platformy społecznościowej X, a obecnie bliski współpracownik Donalda Trumpa, odwiedził były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau. Kilka miesięcy wcześniej polubił antysemicki komentarz jednego z użytkowników serwisu X – zareagowała na to administracja ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, a reklamodawcy, tacy jak Disney i Warner Bros Discovery, wycofali się ze współpracy z nim. Miliarder przyznał, że zachował się głupio. Podczas wizyty w Polsce Musk wziął udział w konferencji poświęconej problemowi antysemityzmu w internecie. Zorganizowało ją w Krakowie European Jewish Association (Europejskie Stowarzyszenie Żydów). „Gdyby tylko istniały wtedy media społecznościowe i panowała wolność słowa, ukrycie zbrodni Holokaustu byłoby niemożliwe” – powiedział w jej trakcie. Jego wystąpieniu towarzyszyła prezentacja: jak mogłyby wyglądać posty ofiar. Mordechaj Anielewicz – otrzymując 1300 polubień – wzywał do stworzenia Żydowskiej Organizacji Bojowej, a użytkowniczka o pseudonimie „Żydowska księżniczka” kontrowała SS-mana pacyfikującego powstanie w getcie warszawskim. „Jeśli Twitter istniałby w 1939 roku, jak wiele istnień udałoby się ocalić?” – zapytano na ostatnim slajdzie.
Z lubelskiego spektaklu „Czechowicz. 20 i 2” wyłania się kontrast między poetycznością tekstów a banałem życia tytułowego poety. A także wieczny tragizm polskiego losu.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Daniel Odija daje się poznać jako poeta. W błahostkach dostrzegający to, co istotne.
Skąd fenomen uzdrawiaczy w USA? Odpowiedzi szuka Matthew Hongoltz-Hetling.
Niejednoznaczność etyczna jest najciekawsza!
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Uwielbiana produkcja na podstawie gry „League of Legends” powraca. Drugi sezon „Arcane” to jeszcze więcej tego samego co poprzednio. Ale czy twórcy podołali oczekiwaniom fanów i dostarczyli serialowe arcydzieło?
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
W poniedziałek 27 stycznia ma się odbyć konkurs na dyrektora Teatru Narodowego. Ministerstwo kultury nie informuje, kto będzie wybierał dyrektora oraz w jakim trybie. W środowisku panuje duże zdziwienie.
Kandydaci często mylą klikalność i oglądalność ze skłonnością ludzi do głosowania – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Antoni Dudek, historyk, politolog i publicysta.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera może odejść ze stanowiska jeszcze przed majowymi wyborami prezydenckimi. A może nawet szybciej – informuje nieoficjalnie TVN24.
Premier Węgier Viktor Orbán znów sięgnął po szantaż. Domaga się wznowienia tranzytu gazu przez Ukrainę w zamian za zgodę na przedłużenie sankcji wobec Rosji. Tym razem jednak dostał niespodziewany cios zza oceanu.
Z lubelskiego spektaklu „Czechowicz. 20 i 2” wyłania się kontrast między poetycznością tekstów a banałem życia tytułowego poety. A także wieczny tragizm polskiego losu.
Krzysztof Stanowski jest problemem dla wszystkich kandydatów. Wprowadza do kampanii zupełni inny styl. Czy jest Andrzejem Lepperem wyborów 2025 roku? – zastanawiają się Michał Płociński i Michał Szułdrzyński w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.
Co w pracy liczy się najbardziej – dobra pensja, możliwość rozwoju zawodowego, poczucie przynależności a może dobra atmosfera w biurze? Najnowszy raport firmy Randstad podsumowuje motywacje i potrzeby pracowników z całego świata, a przy okazji dostarcza też ciekawych wniosków na temat pokolenia Z.
Członek Izby Reprezentantów, republikanin Andy Ogles, przedstawił propozycję zmian w Konstytucji USA, które umożliwiłyby Donaldowi Trumpowi ubieganie się o trzecią kadencję - informuje portal Axios. Niezależny dziennikarz: Zmiany w konstytucji wcale nie są potrzebne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas