Piotr Zaremba: Logika zemsty zatruwa zarówno KO, jak i PiS

Gdyby nowa władza rzetelnie wyjaśniła realne grzechy PiS, choćby te związane z dotowaniem swoich, nie byłbym zmartwiony. Ale oczyszczenie życia publicznego nie jest niestety jedynym celem polityków rozliczających poprzednią ekipę.

Publikacja: 31.05.2024 10:00

Rewelacje Tomasza Mraza odsłaniają polskie wydanie tego, co Amerykanie nazywają „wieprzowiną wyborcz

Rewelacje Tomasza Mraza odsłaniają polskie wydanie tego, co Amerykanie nazywają „wieprzowiną wyborczą” – kierowanie strumienia pieniędzy do swojego politycznego zaplecza. Na zdjęciu były dyrektor z Ministerstwa Sprawiedliwości na zebraniu sejmowego zespołu Romana Giertycha powołanego do rozliczania poprzedniej władzy, 22 maja 2024 r.

Foto: PAP/Leszek Szymański

Gromki tytuł na internetowej stronie kanału informacyjnego telewizji publicznej zapowiada: „TVP Info ujawnia: nowe taśmy Mraza i Romanowskiego”. To zabawne, jeśli wspomnieć dawne oburzenie antypisowskiej opozycji z powodu roli tej stacji w czasach Jacka Kurskiego. Była wtedy głównym przekaźnikiem dokumentów i taśm, jakimi dysponowały pisowska prokuratura i pisowskie służby specjalne.

Teraz jest zupełnie tak samo. Nowa, podobno odpolityczniona, TVP Info odpala nagrania pozostające w dyspozycji też podobno odpolitycznionej prokuratury Adama Bodnara. To są na razie rozmowy Tomasza Mraza, dawnego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w resorcie sprawiedliwości, z ówczesnym wiceministrem Marcinem Romanowskim z Suwerennej Polski. Mraz występuje jako ktoś w rodzaju skruszonego świadka koronnego. Jego wianem jest 50 godzin nagrań dokonanych w resorcie podczas rozmaitych narad i sekretnych spotkań.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta