Wina Mazurka. Dzień dziecka

Urodziło mi się dziecko – jakie wino i z jego rocznika kupić? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Hm, ciekawe tylko, czemu na ten pomysł wpadają wyłącznie ojcowie?

Publikacja: 11.11.2022 17:00

shutterstock

shutterstock

Foto: hacohob

Zgódźmy się, że sam koncept, choć nienowy, jest niezły – rodzi się dziecko, więc w dniu 18. urodzin wręczamy mu wino, jedno albo i kilka, które ma tyle samo lat co ty, kochany maluszku. Zapobiegliwie chcemy kupić butelki wcześniej. Jakie i gdzie kupić, na co uważać? Dziś kilka rad od ojca, który sam dzieciom takie kolekcje tworzy.

Zacznijmy od podstawy – najlepsze nawet wino zepsuje się, jeśli nie mamy go gdzie przechowywać. Pawlacz czy półka pod parapetem, obok kaloryfera to nie są najlepsze miejsca, naprawdę. Ale jeśli mamy chłodziarkę do win, piwnicę czy chłodny garaż, to możemy pomyśleć o poszukiwaniu win. Tu osobista uwaga: kiedy zacząłem zbierać wina dla dzieci, szukałem tylko ich roczników, ale szybko zrezygnowałem, bo roczniki są niesprawiedliwe, wszak córka (rocznik 2005) mogłaby liczyć na wyborne wina bordoskie i burgundy, ale już jej młodszy brat miałby dużo trudniej. Poszedłem na kompromis – trzonem są wina z rocznika jubilata, reszta to okazy starsze lub młodsze, ale takie, którym czas przechowywania posłuży.

Tylko 99 zł za rok czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
Artysta wśród kwitnących żonkili
Plus Minus
Dziady pisane krwią
Plus Minus
„Dla dobra dziecka. Szwedzki socjal i polscy rodzice”: Skandynawskie historie rodzinne
Plus Minus
„PGA Tour 2K25”: Trafić do dołka, nie wychodząc z domu
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Plus Minus
„Niespokojne pokolenie”: Dzieciństwo z telefonem