RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.07.2016 14:16 Publikacja: 29.07.2016 07:00
„Przypadkowa przestrzeń” Szwajcara Christiana Keneza, czyli chmura z betonu temporu
Foto: AFP PHOTO
Budynek projektu Jingxiang Zhu. Jak widać, Chiny stawiają na sklejkę i cierpliwość
Foto: AFP PHOTO
Maciej Miłobędzki, architekt
Foto: Fotorzepa
"Plus Minus": 88 architektów, 37 krajów... Co weneckie Biennale Architektury może powiedzieć o współczesnym świecie?
Maciej Miłobędzki, architekt: W Wenecji pokazywane są zarówno problemy Trzeciego Świata, miejsc zdegradowanych, jak i dobrze rozwiniętych miast Europy. Oglądamy architekturę interwencyjną, ale i taką tworzoną w oparciu o zrozumienie różnych tradycji i stylów życia. Niektóre prezentacje dają też nadzieję na wyzwolenie się od nadmiaru cywilizacyjnego balastu „starej Europy": świata norm, procedur, jedynie słusznych zestawów wzorców i technik, które dawno utraciły sens i związek z celami, dla jakich zostały stworzone.
Już podczas I wojny światowej w szpitalach armii wykorzystywano filmy dla poprawy nastroju chorych i cierpiących. A dzisiaj?
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Gra „Jednorożce. Pojedynek w chmurach” wyjaśnia wreszcie, skąd się bierze tęcza.
„Portrety par niezwykłych” przedstawiają historie skandali ukrytych w dziełach sztuki. Aczkolwiek sztuka jest tu na dalszym planie.
Romans? Tak, ale „Sztuka pięknego życia” jest subtelna i bez sztampy.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
W moim ogrodzie czy w lesie najbardziej cenię ciszę i naturalne dźwięki.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Ryzyko, które podjął gen. Jarosław Stróżyk, wskazując Macierewicza jako potencjalnego sprawcę „zdrady dyplomatycznej”, może obrócić się przeciwko niemu lub… wzmocnić państwo.
Rok temu otwarto Dworzec Metropolitalny w Lublinie. Projekt autorstwa biura architektonicznego Tremend zdobył szereg nagród, a przed projektantami z tej firmy stoi teraz jeszcze większe i jeszcze bardziej prestiżowe wyzwanie.
Rok 2025 w architekturze będzie niezwykle ciekawy. Wybraliśmy najbardziej intrygujące obiekty, których budowa dobiegnie końca w najbliższych miesiącach.
Rok, który odszedł, na pewno zasługuje na jakąś ocenę, ale ostateczny wyrok nie jest jasny. Poniżej sprawozdanie z rozprawy.
Katowicka pracownia KWK Promes do długiej listy prestiżowych wyróżnień może dopisać kolejne. Tym razem nagrodzono rewitalizację dawnej rzeźni w czeskiej Ostrawie, która po przebudowie według KWK Promes stała się galerią sztuki.
W nowym roku więcej czeka nas gróźb i niepewności niż baśni. Idą czasy złe i burzliwe, trzeba porzucić złudzenia i usypiającą wiarę w pięknego królewicza albo przyjazne krasnoludki.
Nowe gmachy Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego zdobyły kolejną prestiżową nagrodę. Kompleks nagrodzono w ramach cenionego konkursu German Design Award 2025.
Osiągnięcie neutralności klimatycznej jest św. Graalem cywilizacji cyfrowej. Ambicje i cele na tej drodze są olbrzymie. Nie da się ich zrealizować bez rozwoju inteligentnych sieci energetycznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas