Teresa Siudem: Biznesy podwyższonego ryzyka

Łamiesz prawa pracownicze? Nie dbasz o środowisko? Trujesz? – Nie będziesz mógł liczyć na kredyty, a potencjalni kontrahenci ominą twoje przedsiębiorstwo szerokim łukiem. To całkiem nieodległa przyszłość – trzy, cztery lata. Do takich zmian przedsiębiorcy muszą zacząć przygotować się już dzisiaj, również mali i średni.

Publikacja: 27.05.2021 18:00

Teresa Siudem: Biznesy podwyższonego ryzyka

Redukcja emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku – to cele realizowane przez Europejski Zielony Ład. By je osiągnąć, zmieniane są regulacje unijne, wprowadzane nowe obowiązki informacyjne. Przed miesiącem np. ogłoszona została reforma raportowania niefinansowego – jego miejsce zajmie raportowanie zrównoważonej działalności. Ta nowa sprawozdawczość obejmie nie tylko zagadnienia środowiskowe, ale także społeczne, pracownicze, poszanowanie praw człowieka, czy przeciwdziałanie korupcji. Ułatwi także weryfikację deklaracji składanych przez przedsiębiorców, co do ich społecznego czy środowiskowego zaangażowania.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Opinie Prawne
Joanna Raglewska, Janusz Raglewski: Kilka uwag w kwestii nowelizacji przepadku pojazdu
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Negocjacje pokojowe Donalda Trumpa. Ale co ze zbrodniami Putina?
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Sprawa MTK symptomem głębszego kryzysu
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Demokracja walcząca walczy zawzięcie. Teraz także w USA
Opinie Prawne
Marcin J. Menkes: Trump legalizuje korupcję. Co to oznacza dla europejskiego biznesu?