Bankowe koszty prawne

Ostatni tydzień przyniósł tyle ciekawych informacji z firm i o firmach, że można byłoby nimi obdarować cały miesiąc. News gonił news, a czasami zaraz szło dementi.

Publikacja: 19.01.2015 04:02

Bankowe koszty prawne

Foto: Fotorzepa, Raf Rafał Guz

W USA zaczął się już sezon wyników kwartalnych. Jak zawsze jednym z pierwszych jest Intel, który co prawda miał lepsze od oczekiwanych przychody i zyski, ale ogłosił prognozy, które były poniżej szacunków rynku. Można więc powiedzieć, że analitycy w jego przypadku pomylili się dwa razy. No ale, jak to zwykle bywa, rynek uznał, że w przypadku prognoz zawiodła spółka.

Sezon wyników otworzyły także amerykańskie banki. To, co mnie najbardziej zaciekawiło, to informacje o skali negatywnego wpływu kosztów prawnych na wyniki finansowe. To, że amerykańskie banki są uwikłane w liczne śledztwa i dochodzenia związane z łamaniem przez nie prawa oraz płacą kary, wiem od dawna. Ale nie zdawałem sobie sprawy, że ich koszty prawne wyniosły w ubiegłym roku 30 mld dol.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację