Prezes Goldman Sachs popiera małżeństwa homoseksualne

Prezes Goldman Sachs Group, Lloyd Blankfein, jedna z najważniejszych postaci na Wall Street, jako pierwsza osobistość biznesu zdecydował się przyłączyć do międzynarodowej kampanii medialnej na rzecz małżeństw tej samej płci

Aktualizacja: 06.02.2012 12:17 Publikacja: 06.02.2012 12:10

Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sachs

Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sachs

Foto: Bloomberg

Największa w USA organizacja broniąca prawa gejów, Human Rights Campaign, opublikowała film wideo, w którym Blankfein (od 2006 prezes Goldman Sachs) zachęca Amerykanów do popierania małżeństw tej samej płci.

- Amerykańskie firmy już dawno pojęły, że równość opłaca się biznesowi – mówi Blankfein w prezentowanym spocie reklamowym.

Już w zeszłym roku Blankfein podpisał list otwarty skierowany do władz stanu Nowy Jork o zalegalizowanie małżeństw tej samej płci.

Jednak wideo, w którym głos zabrał Blankfein – tytan finansowy z firmy, która w mediach uchodzi za doborowy przykład zachłanności Wall Street, jest rzeczywiście wydarzeniem.

Rzecznik Human Rights Campaign Fred Sainz twierdzi, że zmobilizowanie tak niezwykłych postaci do udziału w kampanii ułatwi Amerykanom zaaklimatyzowanie się z tematem i pozwoli im dostrzec, że porozumienie w tej kwestii jest możliwe.

Kampania „Americans for Marriage Equality" (red. - Amerykanie na rzecz równości małżeńst) zaangażowało również i inne ważne osoby w tym senatora Ala Frankena, sportowca Cleveland Browns Scotta Fujitę oraz zdobywczynię Oskara Mo'Nique.

Fakt, że na rzecz kampanii udało nam się zdobyć Mo'Nique i Lloyda Blankfeina, który natychmiast się zgodził na udział w kampanii, pokazuje, że możliwe jest porozumienie na rzecz tej kwestii.

W 40 na 50 stanów USA zabrania zawierania małżeństw parom tej samej płci. Temat ten na pewno pojawi się w trakcie kampanii prezydenckiej 2012. Prezydent Barack Obama wyraził poparcie dla związków homoseksualnych, jednak nie zatwierdził małżeństw homoseksualnych. Większość kandydatów republikańskich jest przeciwna zawieraniu homoseksualnych małżeństw.

Opinie Ekonomiczne
Marek Góra: Nieuchronność dłuższej aktywności zawodowej
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Fałszywy ton nacjonalizmu
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Apel do kandydatów na urząd prezydenta
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Czas na powojenne scenariusze dla Ukraińców
Opinie Ekonomiczne
Umowa koalicyjna w Niemczech to pomostowy kontrakt społeczny