Grecja: Do 6 grudnia w pracy trzeba chodzić w masce

Od poniedziałku w Grecji obowiązują nowe obostrzenia, wprowadzone w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - odnotowuje AP.

Publikacja: 22.11.2021 13:50

Ateny

Ateny

Foto: AFP

arb

Od 22 listopada do - co najmniej - 6 grudnia w Grecji pracownicy muszą nosić maski w swoich miejscach pracy, dostęp do obiektów rekreacyjnych i rozrywkowych znajdujących się pod dachem mają tylko osoby zaszczepione i posiadające status ozdrowieńca, ponadto ograniczono godziny działania firm w sektorze prywatnym i publicznym.

Jedynie zaszczepieni i ozdrowieńcy mają w Grecji, od 22 listopada, dostęp do barów, restauracji, kin i muzeów. W sądach i świątyniach wprowadzono limity osób.

W Grecji co trzeci mieszkaniec i co czwarty dorosły nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19. W październiku liczba zakażeń i zgonów chorych na COVID-19 zaczęła rosnąć gwałtownie w październiku osiągając najwyższy od pół roku poziom.

Czytaj więcej

Grecja zamyka się na niezaszczepionych obywateli

Obecnie w Grecji zajętych jest 90 proc. łóżek przewidzianych dla chorych na COVID-19 na OIOM-ach.

Rząd Grecji wykluczył możliwość wprowadzenia w kraju lockdownu. Minister zdrowia, Thanos Plevris zapowiedział, że rząd oszacuje skuteczność wprowadzonych obecnie obostrzeń za dwa tygodnie. - To nasi niezaszczepieni współobywatele ciężko chorują, są przyjmowani na OIOM i umierają - mówił Plevris w rozmowie z jedną z greckich telewizji.

Ok. 40

Tyle osób usłyszało zarzuty w związku z handlem certyfikatami covidowymi

Tymczasem grecka prokuratura postawiła zarzuty ponad 40 osobom ze środkowej Grecji, które były zamieszane w proceder sprzedawania certyfikatów covidowych osobom, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19. To pierwsza taka sprawa w kraju.

Ochrona zdrowia
WHO żąda od Chin "przejrzystości". Chodzi o genezę COVID-19
Ochrona zdrowia
Szef WHO pytany o współpracę z administracją Trumpa. "Nie wydawał się zaniepokojony"
Ochrona zdrowia
Covid może uderzyć znowu. Ostrzega Instytut Pasteura
Ochrona zdrowia
Nowy szczep wirusa małpiej ospy coraz bliżej Polski. Eksperci ocenili ryzyko
Ochrona zdrowia
Kanada zapłaci za antykoncepcję i leczenie cukrzycy. Niektóre prowincje protestują