Aktualizacja: 20.08.2021 18:58 Publikacja: 26.04.2021 00:01
Wyjście chorego ze szpitala nie oznacza końca problemów związanych z zakażeniem koronawirusem
Foto: Polska Press, Grzegorz Dembiński
Od początku wybuchu pandemii zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przeszło już ponad 136 mln osób na całym świecie. Wraz z rozwojem pandemii powiększa się także wiedza lekarzy na temat związanych z nią powikłań. Choć badania trwają, medycy zdążyli wyciągnąć pewne wnioski z dotychczasowych doświadczeń ozdrowieńców.
Z powikłaniami borykają się nie tylko osoby starsze czy przewlekle chore. Problem ten dotyczy wszystkich, nawet dzieci. Należy więc być wyczulonym na swój stan zdrowia zarówno przed infekcją koronawirusa, w trakcie, jak i po niej.
- Nasz pomysł jest taki, żeby nie rezygnować z nielimitowości, ale żeby te placówki, które dużo częściej niż normalnie, czyli powyżej mediany, po raz kolejny przyjmują tego samego pacjenta, otrzymywały za to nieco niższe wynagrodzenie – powiedział w podcastcie „Rzecz o Zdrowiu” Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Kontrola CBA w sprawie konkursu na onkologię w ramach Funduszu Medycznego została przedłużona – dowiedziała się „Rz”. Szpitale onkologiczne, które wyłoniono w konkursie, czekają na pieniądze od 2023 r.
Do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył się ze szpitalami dopiero za dwa kwartały tego roku. Znaczną część pieniędzy konsumują wydatki na pensje pracowników medycznych. Podwyżki zapewnił PiS, ale nie wskazał źródła finansowania.
Już od 1 lutego 2025 roku ZUS wdroży zmiany w swoim programie bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Dzięki temu z tzw. sanatorium z ZUS skorzystać będzie mogło więcej osób. Kolejne rozszerzenie oferty nastąpi 1 kwietnia.
Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed e-mailami z ofertą otrzymania dobrze wyposażonej "darmowej apteczki". To fałszywe wiadomości oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
Woda gazowana, przez długi czas traktowana jako po prostu alternatywa dla zwykłej wody lub innych napojów, w ostatnim czasie zyskała popularność ze względu na swój potencjalny wpływ na masę ciała. Czy faktycznie może pomóc w odchudzaniu?
Nie można w niego inwestować, nie da się go „flipować”, nie można też go kupić. Stał się najcenniejszym dobrem w przepracowanych społeczeństwach. Co to takiego? Sen. Coraz więcej osób bierze urlop, żeby się wyspać, a luksusowe łóżka czy specjalnie przygotowane szyte kołdry zyskują coraz większą popularność – podobnie jak oferta hoteli kuszących osoby niewyspane perspektywą idealnego urlopu pod kołdrą.
Popularność środków pomagających ograniczyć apetyt i – co za tym idzie – zmniejszyć wagę to nie tylko kwestia zdrowia. Jak się okazuje, to także wyzwanie dla wielu branż, które zaczynają skutki upowszechnienia się tego typu specyfików.
Dla wielu kobiet menopauza oznacza spadek jakości życia i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Czy można temu przeciwdziałać? Najnowsze badania pokazują, że tak – między innymi za pomocą systemu ćwiczeń, na który postawiła Jennifer Aniston.
Przez lata krążyło przekonanie, że aby cieszyć się zdrowiem i długowiecznością, należy codziennie wykonywać 10 000 kroków. Ten popularny slogan, który stał się mantrą entuzjastów aktywności fizycznej, ma jednak korzenie nie w nauce, a w strategii marketingowej japońskich producentów krokomierzy. Co na ten temat mówi współczesna nauka?
- Nasz pomysł jest taki, żeby nie rezygnować z nielimitowości, ale żeby te placówki, które dużo częściej niż normalnie, czyli powyżej mediany, po raz kolejny przyjmują tego samego pacjenta, otrzymywały za to nieco niższe wynagrodzenie – powiedział w podcastcie „Rzecz o Zdrowiu” Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
Od czwartku 30 stycznia 2025 r. obowiązuje rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, które przewiduje całkowity zakaz wprowadzenia do obrotu napojów spirytusowych w opakowaniach typu pouch, czyli tzw. alkotubek.
Przełom stycznia i lutego w tym roku to czas, w którym wyjątkowo dużo słyszy o epidemii grypy. Zakażenia dziesiątkują przede wszystkim uczniów szkół, ale nie tylko. Część zachorowań kończy się poważnymi powikłaniami. Czy leki na grypę mogą im zapobiec?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas