Aktualizacja: 24.10.2016 19:57 Publikacja: 24.10.2016 18:03
Zwiedzających ma przyciągać oryginalna bryła Centrum
Foto: materiały prasowe
Rozpoczęcie budowy planowane jest na lato 2018, a jej zakończenie na 2020 rok. Budowa i wyposażenie obiektu będzie możliwe dzięki środkom zabezpieczonym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i budżetu województwa w wysokości 16,5 mln euro.
- Chętnie pokażemy systemy pozycjonowania statku, czyli jak go z punktu A do B doprowadzić, jak go napędzić, czy tajniki astronawigacji, czyli jak można znaleźć się na morzu, mając do dyspozycji tylko gwiazdy. Sztuką jest pokazać to w taki sposób, żeby każdy z nas to zrozumiał, a także zainteresować tym młodzież — powiedział rektor Akademii Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Od 1 stycznia 2025 roku wzrosną ceny biletów w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku. W marcu wzrosną ceny w Toruniu, od maja w Szczecinie, a od września mają zmienić się stawki za przejazdy autobusami i tramwajami w Poznaniu.
Spółka PKP Intercity ogłosiła nowy rozkład jazdy na sezon 2024/2025. Zaplanowała więcej pociągów, szybsze przejazdy, kursowanie w cyklicznych odstępach, a także objęcie kursami pendolino omijanego dotąd Szczecina i dodatkowe relacje do Czech i Niemiec.
Na terenie półwyspu Westerplatte znalezione zostały szczątki kilku osób. Prokuratura Instytutu Pamięci Narodowej bada, kim byli i dlaczego zginęli.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Budynek szczecińskiej Filharmonii od inauguracji przed dekadą uważany jest za współczesną ikonę miasta.
Centralne obchody Święta Wojska Polskiego zaplanowano w Warszawie, ale uroczystości będą odbywać się w całej Polsce. Czekają nas msze, wojskowe parady, a nawet koncerty.
Uważam, że propozycja, aby dawać mniej miastom na prawach powiatu, jest absolutnie nie do przyjęcia. Łamie zasady równości samorządów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Naukowcy prowadzący badania w Lesie Białuckim natrafili na ślady niemieckiej zbrodni. Odnaleźli m.in. rzeczy osobiste ofiar.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas