Firma Erbud całkowicie rezygnuje z konwencjonalnych źródeł energii na budowach. 17 sierpnia, w dniu 34. urodzin Erbudu, wiceprezes firmy Jacek Leczkowski razem z prezesem spółki Ekovoltis, Piotrem Ostaszewskim, na budowie Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie świętowali przejście 34 budowy na zieloną energię.

Plan dekarbonizacji

Docelowo spółka deklaruje certyfikację 100 proc. swoich budów do końca roku, co wpisuje się w plan dekarbonizacji Grupy.

- Konsekwentnie realizujemy naszą politykę dekarbonizacyjną. Kamieniem milowym jest przejście na naszych budowach w 100 proc. na zieloną energię, co realizujemy ze spółką Ekovoltis. Ten symboliczny gest wpięcia wtyczki do kontaktu na warszawskiej budowie podkreśla nasze ambicje w tym zakresie – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbudu.

Energia z odnawialnych źródeł

Ekovoltis to polska spółka obrotu energią elektryczną pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Łączy wytwórców energii z OZE z firmami. Od 2022 roku jest częścią jednej z największych grup kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej – MS Galleon GmbH. Grupa ta rozwija także projekt budowy małych reaktorów jądrowych.

Część odnawialnych źródeł w portfolio Ekovoltis powstało przy udziale spółki ONDE należącej do Grupy Erbud.