Aktualizacja: 25.11.2024 01:00 Publikacja: 17.07.2024 16:01
Foto: Mat.prasowe
Przystanek Ursus, osiedle spółki Milestone, powstanie przy ul. Piastowskiej w Warszawie. Ma się składać z siedmiu części – modułów. W każdej znajdą się cztery domy - każdy o powierzchni ok. 93 mkw. W sumie będzie 28 dwukondygnacyjnych lokali mieszkalnych.
Atal wprowadza do sprzedaży kolejną pulę mieszkań na krakowskim osiedlu Przewóz 42. Ceny lokali zaczynają się od 12,1 tys. zł za metr.
Rumuńsko-belgijski deweloper Speedwell kupił działkę przy ul. Obrzeżnej na stołecznym Mokotowie. Wybuduje tam swój pierwszy prywatny dom studencki w Polsce.
Wielofunkcyjna inwestycja na warszawskim Kamionku powiększa się o kolejny apartamentowiec. Nefryt to ostatni budynek w mieszkaniowej części Soho by Yareal.
Belgijska firma GH Development wybuduje osiedle przy ul. Tytoniowej na warszawskim Wawrze.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Osiedle Imbramowskie spółka TDJ Estate wybuduje na krakowskim Prądniku. Firma ma w planach kolejne inwestycje w Krakowie.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas