Aktualizacja: 21.02.2025 11:25 Publikacja: 09.07.2024 11:33
W drugim kwartale 2024 roku zainteresowanie mieszkaniami spadło
Foto: Unsplash.com
Eksperci serwisu Nieruchomosci-online.pl, analizując sytuację kupujących mieszkania z rynku wtórnego w II kwartale, mówią o „huśtawce nastrojów”. – Klienci zdecydowanie mniej chętnie rozglądali się za mieszkaniami. Zainteresowanie ofertami na naszym portalu w porównaniu z pierwszym kwartałem spadło o jedną czwartą – mówią analitycy. - Liczba kontaktów, jakie osoby poszukujące nieruchomości nawiązywały z ogłoszeniodawcami, spada z miesiąca na miesiąc.
Oferta mieszkań z rynku wtórnego rośnie, sprzedaż spada. Sprzedający spuszczają z tonu – wynika z danych portalu GetHome.pl
Drugi kwartał to dalszy spadek sprzedaży lokali. Trzeci będzie jeszcze słabszy, pytanie, czy końcówkę roku podkręci nadzieja na program mieszkaniowy „Na start”? To czas na szukanie promocji.
Lokale w systemie condo kupują głównie klienci gotówkowi. Największym zainteresowaniem cieszy się pas nadmorski.
W czerwcu w większości największych miast zwiększyła się oferta nowych mieszkań z segmentu popularnego, co zatrzymało wzrost średniej ceny lokali – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Zrzeszeni we WSPON agenci muszą ze sobą współpracować, dzieląc się ofertami mieszkań i domów.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas